Verliezen op beurzen Azië na hoog inflatiecijfer VS
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag rode cijfers zien. Beleggers verwerkten de hoge inflatiecijfers uit de Verenigde Staten en de flinke koersverliezen op Wall Street door de vrees voor nog meer renteverhogingen door de Federal Reserve. In Tokio bleef de Nikkei dicht vanwege een vrije dag.
De inflatie in de VS is in januari gestegen naar 7,5 procent op jaarbasis, het hoogste niveau in veertig jaar. Daardoor wordt de kans groter dat de Fed de rente nog agressiever gaat verhogen dan eerder gedacht. Fed-bestuurder James Bullard zei dat de rente in de eerste jaarhelft met 1 procentpunt verhoogd zou moeten worden.
De Hang Seng in Hongkong noteerde tussentijds 0,7 procent in de min en de beurs in Shanghai verloor 0,5 procent. Beleggers in China verwerkten ook het nieuws dat Chinese banken in januari voor een recordbedrag aan leningen hebben verstrekt, geholpen door de steunmaatregelen van de overheid. Volgens de Chinese centrale bank ging het om een bedrag van 4 biljoen yuan, omgerekend 550 miljard euro, aan leningen.
Vastgoedbedrijven stonden bij de winnaars in Hongkong. De Chinese overheid versoepelt de regels rond financiering van vastgoedprojecten. Het in financiële moeilijkheden verkerende vastgoedconcern Evergrande klom 0,6 procent, Sunac China won 3 procent en China Aoyuan kreeg er bijna 6 procent bij.
De Kospi in Seoul daalde 0,9 procent. Het Zuid-Koreaanse computerspelletjesbedrijf Krafton kelderde 14 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. De All Ordinaries in Sydney eindigde 1 procent lager.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.
5 uur geleden