Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen op beurzen Azië na hoog inflatiecijfer VS

Verliezen op beurzen Azië na hoog inflatiecijfer VS

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag rode cijfers zien. Beleggers verwerkten de hoge inflatiecijfers uit de Verenigde Staten en de flinke koersverliezen op Wall Street door de vrees voor nog meer renteverhogingen door de Federal Reserve. In Tokio bleef de Nikkei dicht vanwege een vrije dag.

De inflatie in de VS is in januari gestegen naar 7,5 procent op jaarbasis, het hoogste niveau in veertig jaar. Daardoor wordt de kans groter dat de Fed de rente nog agressiever gaat verhogen dan eerder gedacht. Fed-bestuurder James Bullard zei dat de rente in de eerste jaarhelft met 1 procentpunt verhoogd zou moeten worden.

De Hang Seng in Hongkong noteerde tussentijds 0,7 procent in de min en de beurs in Shanghai verloor 0,5 procent. Beleggers in China verwerkten ook het nieuws dat Chinese banken in januari voor een recordbedrag aan leningen hebben verstrekt, geholpen door de steunmaatregelen van de overheid. Volgens de Chinese centrale bank ging het om een bedrag van 4 biljoen yuan, omgerekend 550 miljard euro, aan leningen.

Vastgoedbedrijven stonden bij de winnaars in Hongkong. De Chinese overheid versoepelt de regels rond financiering van vastgoedprojecten. Het in financiële moeilijkheden verkerende vastgoedconcern Evergrande klom 0,6 procent, Sunac China won 3 procent en China Aoyuan kreeg er bijna 6 procent bij.

De Kospi in Seoul daalde 0,9 procent. Het Zuid-Koreaanse computerspelletjesbedrijf Krafton kelderde 14 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. De All Ordinaries in Sydney eindigde 1 procent lager.

Meer uit Financieel

Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

57 minuten geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

2 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

3 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

5 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

16 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

18 uur geleden