Verliezen op beurzen Azië na hoog inflatiecijfer VS
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag rode cijfers zien. Beleggers verwerkten de hoge inflatiecijfers uit de Verenigde Staten en de flinke koersverliezen op Wall Street door de vrees voor nog meer renteverhogingen door de Federal Reserve. In Tokio bleef de Nikkei dicht vanwege een vrije dag.
De inflatie in de VS is in januari gestegen naar 7,5 procent op jaarbasis, het hoogste niveau in veertig jaar. Daardoor wordt de kans groter dat de Fed de rente nog agressiever gaat verhogen dan eerder gedacht. Fed-bestuurder James Bullard zei dat de rente in de eerste jaarhelft met 1 procentpunt verhoogd zou moeten worden.
De Hang Seng in Hongkong noteerde tussentijds 0,7 procent in de min en de beurs in Shanghai verloor 0,5 procent. Beleggers in China verwerkten ook het nieuws dat Chinese banken in januari voor een recordbedrag aan leningen hebben verstrekt, geholpen door de steunmaatregelen van de overheid. Volgens de Chinese centrale bank ging het om een bedrag van 4 biljoen yuan, omgerekend 550 miljard euro, aan leningen.
Vastgoedbedrijven stonden bij de winnaars in Hongkong. De Chinese overheid versoepelt de regels rond financiering van vastgoedprojecten. Het in financiële moeilijkheden verkerende vastgoedconcern Evergrande klom 0,6 procent, Sunac China won 3 procent en China Aoyuan kreeg er bijna 6 procent bij.
De Kospi in Seoul daalde 0,9 procent. Het Zuid-Koreaanse computerspelletjesbedrijf Krafton kelderde 14 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. De All Ordinaries in Sydney eindigde 1 procent lager.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
23 uur geleden