Verlies vliegtuigmotorenbouwer Rolls-Royce meer dan verdubbeld
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce heeft in 2020 een verlies geleden van bijna 3,2 miljard pond, omgerekend 3,7 miljard euro. Dat is meer dan een verdubbeling van het tekort dat het bedrijf in het voorgaande jaar boekte. Door de coronapandemie zijn veel luchtvaartmaatschappijen aan het wankelen gebracht, waardoor de investeringen in nieuwe turbines sterk terugliepen.
De omzet daalde vorig jaar tot 11,8 miljard pond, tegenover 16,5 miljard pond in het voorgaande jaar. Door de crisis verdwenen al 7000 banen bij het Britse concern, dat tot en met 2022 in totaal 9000 arbeidsplaatsen verwacht te schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie bij de divisie voor burgerluchtvaart.
Dat de schade nog enigszins beperkt bleef, dankte Rolls-Royce aan orders van overheden voor defensiematerieel en elektriciteitssystemen. Desondanks moest het concern 7,3 miljard pond ophalen met nieuwe leningen en aandelen om beter aan zijn betalingsverplichtingen te kunnen voldoen. Daarnaast wil het bedrijf voor 2 miljard pond onderdelen afstoten.
Net als bij luchtvaartmaatschappijen heeft Rolls-Royce de hoop nu gevestigd op snelle vaccinaties van mensen tegen het coronavirus, waardoor de internationale reisbranche weer kan opleven. In een gesprek met analisten zei topman Warren East dat de vorderingen met de inentingen "bemoedigend" zijn en het ergste van de crisis waarschijnlijk achter de rug is.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
8 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
9 uur geleden