Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verlies biodiversiteit door productie sneakers en smartphones

Verlies biodiversiteit door productie sneakers en smartphones

AMSTERDAM (ANP) - De productie van sneakers, bankstellen en smartphones leidt jaarlijks tot een groot verlies aan biodiversiteit. Een natuurgebied ter grootte van 28 keer de Veluwe of bijna twee derde van Nederland verdwijnt jaarlijks door de wereldwijde productie van deze drie veelgevraagde consumentengoederen, meldt ABN AMRO op basis van een onderzoek.

Om deze schade te compenseren, zouden sneakers, bankstellen en smartphones volgens de bank gemiddeld respectievelijk 1,50 euro, 109 euro en 7,10 euro extra moeten kosten. Dat geld kan dan worden ingezet om biodiversiteitsverlies te beperken.

Het gebruik van duurzame energie en gerecyclede materialen bij de productie, het verlengen van de levensduur en het verminderen van consumptie kunnen daarnaast de negatieve impact verminderen en retailers helpen om aan de strengere richtlijnen te voldoen.

Wereldwijd is de biodiversiteit in de laatste vijftig jaar met bijna 70 procent afgenomen. Dit leidt in talloze gebieden tot onherstelbare schade. Nederland is hierop geen uitzondering en het is volgens ABN AMRO van groot belang dat deze schade wordt teruggedrongen, ook vanuit economisch oogpunt.

Volgens Europese regels zijn alle grote bedrijven vanaf 2025 verplicht om over biodiversiteit te rapporteren. Het meten van de impact die bedrijven hebben op de biodiversiteit is echter complex en vereist nieuwe vaardigheden en samenwerking in de keten. Dat komt doordat de meeste retailers bijvoorbeeld hun producten rechtstreeks inkopen bij fabrikanten en groothandelaren.

"Door analyse van hun waardeketen kunnen retailers de impact van hun producten op de biodiversiteit in kaart brengen. De volgende stap is concreet beleid formuleren om positieve impact te maken en biodiversiteitsrisico's te beperken, gevolgd door een transitieplan met wetenschappelijk onderbouwde doelen", stelt Henk Hofstede, sectorbankier Retail bij ABN AMRO.

Meer uit Financieel

Rusland gaat voor het eerst leningen in Chinees geld uitgeven

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

2 uur geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

2 uur geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na resultaten en overname NIBC Bank

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.

3 uur geleden
Overheden zoeken oplossing voor activiteiten Russisch Lukoil

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.

3 uur geleden
Chinese president wil economische banden met Spanje versterken

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.

4 uur geleden
ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

5 uur geleden