Verkrachtingszaak Pelicot opgeschort om gezondheidsredenen
AVIGNON (ANP/AFP) - Een Franse rechter heeft het proces opgeschort tegen de man die ervan wordt beschuldigd dat hij zijn verdoofde echtgenote liet misbruiken. De 71-jarige Dominique Pelicot kon volgens zijn advocaat om gezondheidsredenen niet komen.
De rechter besloot vervolgens om de zaak maandag niet verder te behandelen. Er wordt eerst een medisch onderzoek uitgevoerd door experts. "Hopelijk kunnen zij ons adviseren over het vermogen van meneer Pelicot om in de rechtbank te verschijnen", aldus de rechter. De man heeft voor de rechtbank nog altijd geen verklaring afgelegd. Hij heeft volgens zijn advocate blaas- en nierklachten.
De zaak zorgt in Frankrijk voor grote verontwaardiging. Pelicot zou jarenlang mannen hebben benaderd om zijn gedrogeerde echtgenote Gisèle te misbruiken. De autoriteiten vervolgen tientallen verdachten, die in leeftijd tussen de 26 en 74 jaar zijn. Duizenden mensen gingen afgelopen weekend de straat op om het slachtoffer te steunen. "We zijn allemaal Gisèle", scandeerde een menigte in Parijs. "Verkrachter, jou zien we. Slachtoffer, jou geloven we."
Gisèle, die inmiddels weg is bij de man, liet maandag weten blij te zijn met de steun. "Dankzij jullie heb ik de kracht om dit gevecht te doorstaan."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid, aldus persbureau Reuters.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
2 uur geleden