Verkrachtingszaak Pelicot opgeschort om gezondheidsredenen
AVIGNON (ANP/AFP) - Een Franse rechter heeft het proces opgeschort tegen de man die ervan wordt beschuldigd dat hij zijn verdoofde echtgenote liet misbruiken. De 71-jarige Dominique Pelicot kon volgens zijn advocaat om gezondheidsredenen niet komen.
De rechter besloot vervolgens om de zaak maandag niet verder te behandelen. Er wordt eerst een medisch onderzoek uitgevoerd door experts. "Hopelijk kunnen zij ons adviseren over het vermogen van meneer Pelicot om in de rechtbank te verschijnen", aldus de rechter. De man heeft voor de rechtbank nog altijd geen verklaring afgelegd. Hij heeft volgens zijn advocate blaas- en nierklachten.
De zaak zorgt in Frankrijk voor grote verontwaardiging. Pelicot zou jarenlang mannen hebben benaderd om zijn gedrogeerde echtgenote Gisèle te misbruiken. De autoriteiten vervolgen tientallen verdachten, die in leeftijd tussen de 26 en 74 jaar zijn. Duizenden mensen gingen afgelopen weekend de straat op om het slachtoffer te steunen. "We zijn allemaal Gisèle", scandeerde een menigte in Parijs. "Verkrachter, jou zien we. Slachtoffer, jou geloven we."
Gisèle, die inmiddels weg is bij de man, liet maandag weten blij te zijn met de steun. "Dankzij jullie heb ik de kracht om dit gevecht te doorstaan."
Meer uit Buitenland
RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
44 minuten geledenADAMUZ (ANP/AFP) - Het aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van de treinbotsing nabij het Spaanse Adamuz is opgelopen tot 42, melden lokale autoriteiten. In een van de wagons werd een lichaam geborgen. Volgens de krant ABC worden nog 43 mensen vermist en liggen er nog 37 slachtoffers in het ziekenhuis, onder wie vier kinderen. Negen volwassenen en één kind liggen nog op de intensive care.
46 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië heeft een vierdaags bestand aangekondigd met de strijdgroepen van voornamelijk Koerden in het noordoosten. Die zijn verenigd in de SDF, de Syrische Democratische Strijdkrachten. Volgens Damascus gaat het bestand dinsdagavond in. De SDF hebben laten weten dat ze in beginsel voor het bestand zijn, mits er geen nieuwe aanvallen volgen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Zeker 600.000 inwoners van Kyiv hebben de stad verlaten sinds 9 januari. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die hen daartoe had opgeroepen vanwege de problemen met de stroom- en warmtevoorziening in de stad. Dinsdag nog meldde Klitsjko dat meer dan vijfduizend panden zonder verwarming zaten na Russische aanvallen. Voor nog zeker vierduizend panden is dat nog het geval.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse spoorwegbedrijf Adif heeft bepaald dat hogesnelheidstreinen op een deel van het traject Madrid-Barcelona tijdelijk langzamer moeten rijden. Het gaat om in totaal 150 kilometer spoor. Volgens het spoorbedrijf zijn er problemen met het spoor ontdekt. Dinsdagavond worden de trajectdelen onderworpen aan inspectie, waarna Adif hoopt de snelheidsbeperking te kunnen intrekken.
2 uur geleden