Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkrachtingszaak Pelicot opgeschort om gezondheidsredenen

Verkrachtingszaak Pelicot opgeschort om gezondheidsredenen

AVIGNON (ANP/AFP) - Een Franse rechter heeft het proces opgeschort tegen de man die ervan wordt beschuldigd dat hij zijn verdoofde echtgenote liet misbruiken. De 71-jarige Dominique Pelicot kon volgens zijn advocaat om gezondheidsredenen niet komen.

De rechter besloot vervolgens om de zaak maandag niet verder te behandelen. Er wordt eerst een medisch onderzoek uitgevoerd door experts. "Hopelijk kunnen zij ons adviseren over het vermogen van meneer Pelicot om in de rechtbank te verschijnen", aldus de rechter. De man heeft voor de rechtbank nog altijd geen verklaring afgelegd. Hij heeft volgens zijn advocate blaas- en nierklachten.

De zaak zorgt in Frankrijk voor grote verontwaardiging. Pelicot zou jarenlang mannen hebben benaderd om zijn gedrogeerde echtgenote Gisèle te misbruiken. De autoriteiten vervolgen tientallen verdachten, die in leeftijd tussen de 26 en 74 jaar zijn. Duizenden mensen gingen afgelopen weekend de straat op om het slachtoffer te steunen. "We zijn allemaal Gisèle", scandeerde een menigte in Parijs. "Verkrachter, jou zien we. Slachtoffer, jou geloven we."

Gisèle, die inmiddels weg is bij de man, liet maandag weten blij te zijn met de steun. "Dankzij jullie heb ik de kracht om dit gevecht te doorstaan."

Meer uit Buitenland

VK keurt komst Chinese 'mega-ambassade' goed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.

42 minuten geleden
VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag spoedzitting over Iran

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet sneller onafhankelijk worden

DAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.

1 uur geleden
Rusland wil in Davos met Amerikanen spreken over oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.

1 uur geleden
Bezoek Oekraïense president Zelensky aan Davos onzeker

KYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.

2 uur geleden
Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

2 uur geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

3 uur geleden