Verkrachtingszaak Pelicot opgeschort om gezondheidsredenen
AVIGNON (ANP/AFP) - Een Franse rechter heeft het proces opgeschort tegen de man die ervan wordt beschuldigd dat hij zijn verdoofde echtgenote liet misbruiken. De 71-jarige Dominique Pelicot kon volgens zijn advocaat om gezondheidsredenen niet komen.
De rechter besloot vervolgens om de zaak maandag niet verder te behandelen. Er wordt eerst een medisch onderzoek uitgevoerd door experts. "Hopelijk kunnen zij ons adviseren over het vermogen van meneer Pelicot om in de rechtbank te verschijnen", aldus de rechter. De man heeft voor de rechtbank nog altijd geen verklaring afgelegd. Hij heeft volgens zijn advocate blaas- en nierklachten.
De zaak zorgt in Frankrijk voor grote verontwaardiging. Pelicot zou jarenlang mannen hebben benaderd om zijn gedrogeerde echtgenote Gisèle te misbruiken. De autoriteiten vervolgen tientallen verdachten, die in leeftijd tussen de 26 en 74 jaar zijn. Duizenden mensen gingen afgelopen weekend de straat op om het slachtoffer te steunen. "We zijn allemaal Gisèle", scandeerde een menigte in Parijs. "Verkrachter, jou zien we. Slachtoffer, jou geloven we."
Gisèle, die inmiddels weg is bij de man, liet maandag weten blij te zijn met de steun. "Dankzij jullie heb ik de kracht om dit gevecht te doorstaan."
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
6 uur geleden