Verkrachtingszaak Pelicot opgeschort om gezondheidsredenen
AVIGNON (ANP/AFP) - Een Franse rechter heeft het proces opgeschort tegen de man die ervan wordt beschuldigd dat hij zijn verdoofde echtgenote liet misbruiken. De 71-jarige Dominique Pelicot kon volgens zijn advocaat om gezondheidsredenen niet komen.
De rechter besloot vervolgens om de zaak maandag niet verder te behandelen. Er wordt eerst een medisch onderzoek uitgevoerd door experts. "Hopelijk kunnen zij ons adviseren over het vermogen van meneer Pelicot om in de rechtbank te verschijnen", aldus de rechter. De man heeft voor de rechtbank nog altijd geen verklaring afgelegd. Hij heeft volgens zijn advocate blaas- en nierklachten.
De zaak zorgt in Frankrijk voor grote verontwaardiging. Pelicot zou jarenlang mannen hebben benaderd om zijn gedrogeerde echtgenote Gisèle te misbruiken. De autoriteiten vervolgen tientallen verdachten, die in leeftijd tussen de 26 en 74 jaar zijn. Duizenden mensen gingen afgelopen weekend de straat op om het slachtoffer te steunen. "We zijn allemaal Gisèle", scandeerde een menigte in Parijs. "Verkrachter, jou zien we. Slachtoffer, jou geloven we."
Gisèle, die inmiddels weg is bij de man, liet maandag weten blij te zijn met de steun. "Dankzij jullie heb ik de kracht om dit gevecht te doorstaan."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
4 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
2 uur geleden