Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.

Volgens de makelaars zorgde de komst van veel huurwoningen naar de koopmarkt er vorig jaar voor dat een recordaantal starters hun eerste woning kon kopen. Maar tegelijkertijd zagen veel mensen hun kansen op een huis juist afnemen.

De makelaars becijferen dat een huurwoning die voor 400.000 euro wordt verkocht bij volledige financiering van de koper een bruto jaarinkomen van circa 84.500 euro vereist. Anders krijgt diegene niet de benodigde hypotheek. Diezelfde woning was als huurwoning bereikbaar met een inkomen van 53.500 euro, uitgaande van een maandelijkse inkomenseis van drie keer de maandhuur.

Onoverbrugbare kloof

"Dat verschil van ruim 30.000 euro per jaar vormt voor veel starters een onoverbrugbare kloof", aldus de NVM, die opmerkt dat het contrast voor woningen die in de gereguleerde middensector zouden vallen, nog groter is. Dit "vergroot de kloof tussen starters mét en zonder financiële buffer", concludeert Lana Goutsmits-Gerssen, makelaar en voorzitter van de vakgroep NVM-Wonen.

De NVM heeft al langer zorgen over de verkoopgolf van huurwoningen. Die golf komt onder andere door strengere regels voor verhuur, waardoor verhuren minder aantrekkelijk is geworden voor vastgoedpartijen. Dit laatste drukt ook op de investeringen in nieuwe woningen door de vastgoedpartijen.

Vorig jaar is de huurmarkt flink gekrompen. Het aantal nieuw verhuurde woningen in de vrije sector lag eind vorig jaar 38 procent lager dan een jaar eerder, aldus de NVM. Door het sterk afgenomen aanbod zijn huren in de vrije sector daarnaast hard omhooggegaan.

Meer uit Financieel

FAA: stoelen in honderden Boeings 737 MAX verkeerd geïnstalleerd

SEATTLE (ANP) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, zijn verkeerd geïnstalleerd en moeten worden gerepareerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag.

1 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

4 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

4 uur geleden
Wall Street verdeeld door techzorgen en lagere olieprijs

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.

6 uur geleden
Philips verhoogt winstverwachting na meevaller importheffingen VS

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.

7 uur geleden
Nachtkijkermaker profiteert weer van sterke orderstroom defensie

ATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

7 uur geleden
Trump roept Federal Reserve op om rente te verlagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump riep de Amerikaanse centrale bank maandag op de rente te verlagen. Volgens hem zouden de Verenigde Staten de laagste rente ter wereld moeten hebben.

9 uur geleden