Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkoopgolf duwt bitcoin naar laagste niveau in vier maanden

Verkoopgolf duwt bitcoin naar laagste niveau in vier maanden

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De waarde van de bitcoin is gezakt naar het laagste niveau sinds februari. Vrijdagochtend was een bitcoin ongeveer 53.900 dollar waard, omgerekend zo'n 49.800 euro. Veel beleggers doen de munt in de verkoop, na berichten dat de tien jaar geleden failliet verklaarde cryptobeurs Mt. Gox gaat beginnen met het teruggeven van bitcoin aan schuldeisers.

Deze schuldeisers zullen de munten waarschijnlijk in de verkoop doen, omdat een bitcoin in 2014 slechts enkele honderden dollars waard was. Daarmee zou de waarde van de cryptomunt verder onder druk komen te staan.

Andere cryptomunten, zoals ether en XRP en litecoin, leverden ook flink aan waarde in. De koersbewegingen van cryptovaluta zijn vaak zeer grillig. In maart van dit jaar overtrof de bitcoin het oude recordniveau uit 2021, waarna de waarde doorsteeg tot bijna 74.000 dollar. In de periode daarna zakte de munt echter weer weg tot onder de 60.000 dollar.

Meer uit Financieel

TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

DEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat straks geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.

8 minuten geleden
OM beboet Louis Vuitton voor tekortkomende witwascontroles

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de Nederlandse tak van modehuis Louis Vuitton een boete van 500.000 euro opgelegd voor overtredingen van de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme. Louis Vuitton BV kwam als verdachte in beeld in een lopende witwaszaak van het Landelijk Parket.

17 minuten geleden
Nestlé, Mondelēz en JDE Peet's passen duurzaamheidsclaims aan

DEN HAAG (ANP) - Drie grote internationale koffie- en cacaobedrijven gaan bepaalde duurzaamheidsclaims aanpassen die in de ogen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) onduidelijk en vaag zijn. Het gaat om Nestlé, Milka- en Toblerone-maker Mondelēz en Douwe Egberts-producent JDE Peet's.

21 minuten geleden
Eigen Huis oneens met CPB: huiseigenaar mag niet de dupe worden

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis is het oneens met het Centraal Planbureau, dat pleit voor het afbouwen van voordelen voor mensen met een koopwoning. Volgens het CPB is dat nodig om de woningmarkt vlot te trekken en woningzoekenden beter te ondersteunen.

37 minuten geleden
China verlaagt importheffingen voor zuivel uit de Europese Unie

BEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.

1 uur geleden
China wil dat Nederland oplossing voor Nexperia-ruzie faciliteert

BEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.

1 uur geleden
Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

2 uur geleden