Verkoop winkels eurozone zakt wat in na eerder herstel
LUXEMBURG (ANP) - De winkelverkopen in de eurozone zijn in april weer gedaald na het herstel in maart. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. Met name non-foodwinkels verloren terrein. Daarnaast werden door winkelbedrijven ook wat minder levensmiddelen verkocht.
Op maandbasis daalden de verkopen in de eurozone met 3,1 procent. Ten opzichte van een jaar eerder lagen de winkelverkopen in de eurolanden in april wel bijna 24 procent hoger. Daarbij moet worden aangetekend dat de verkopen vorig jaar hard werden geraakt door de maatregelen om verspreiding van het virus te voorkomen. Met name niet-essentiële winkels moesten sluiten.
In de EU-lidstaten nam de verkoop in april ten opzichte van maart het sterkst af in Slovenië, waar een daling van ruim 10 procent werd genoteerd. Denemarken (bijna 9 procent) en Frankrijk (6 procent) leverden ook in. De winkelverkopen bleven in Nederland nagenoeg gelijk.
Deskundigen van ING wijten de daling voor een deel aan de striktere coronamaatregelen die in april in sommige landen van kracht werden. Zo moesten winkels in Frankrijk en Italië de deuren sluiten. Volgens de bank daalden de verkopen in andere landen omdat de piek in maart zo groot was na de heropening dat die onmogelijk was op te volgen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ford en Renault hebben aangekondigd samen te werken aan betaalbaardere elektrische auto's voor de Europese markt. Het Amerikaanse autoconcern maakt voor de ontwikkeling van twee Ford-modellen gebruik van de kennis, technologie en een fabriek van zijn Franse branchegenoot. De auto's komen naar verwachting in 2028 op de Europese markt.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Minder dan een jaar na het verbod van de Amerikaanse president Donald Trump op nieuwe windprojecten in de Verenigde Staten, heeft een federale rechter geoordeeld dat Trumps presidentiële bevel illegaal is. De Amerikaanse districtsrechter Patti Saris omschreef Trumps bevel als "willekeurig, grillig en in strijd met de wet". De rechter steunde daarmee meer dan een dozijn Amerikaanse staten en een milieugroep die het bevel hadden aangevochten.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in oktober meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in oktober 2024. In september gaven consumenten ook 0,8 procent meer uit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,1 procent in oktober.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
10 uur geleden