Verkoop PlayStation 5 stuwt Nederlandse gameomzet
AMSTERDAM (ANP) - De totale omzet van de Nederlandse videogamebranche is vorig jaar met 20 procent gestegen tot 1,5 miljard euro. Deze sterke groei komt vooral door de toenemende verkoop van PlayStation 5-consoles. Dat meldt Videogames Federatie Nederland (VGFN), een brancheorganisatie van Nederlandse videogame-uitgevers.
In 2022 was de console van Sony minder goed leverbaar omdat er chiptekorten waren door de coronapandemie. "Vanaf begin 2023 keerde de situatie volledig om en begon de Nederlandse consument massaal PlayStation 5-consoles te kopen", stelt VGFN.
De Nintendo Switch bezet de tweede plek als best verkochte spelcomputer in Nederland, gevolgd door de Xbox op drie. Ook de VR-headsets van Oculus en Meta behoren volgens de organisatie tot de best verkochte consoles in 2023.
EA Sports FC 24
EA Sports FC 24 is de best verkochte videogame in Nederland. Hogwarts Legacy staat op de tweede plaats, gevolgd door Call of Duty: Modern Warfare III. Ook The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom en FIFA 23 werden goed verkocht.
"Onze industrie is een onmisbare vorm van entertainment geworden. Videogames leveren naast entertainment ook een aantoonbare bijdrage aan de ontwikkeling van sociale en digitale vaardigheden en zorgen voor grotere affiniteit met bèta/technische beroepen", stelt VGFN.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
4 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
5 uur geleden