Verkiezingen in zes van de zeven swingstates nog onbeslist
WASHINGTON (ANP) - Bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn inmiddels de vermoedelijke winnaars bekend in de meeste staten, maar duidelijk is ook dat het nog wel even kan duren tot bekend is wie de volgende president wordt. In zes van de zeven swingstates die als het meest cruciaal worden gezien, was het tegen 06.00 uur 's ochtends in Nederland onduidelijk welke kandidaat er gaat winnen.
Tussentijdse uitslagen lieten zien dat Donald Trump en Kamala Harris in die staten dicht bij elkaar lagen. In Arizona stond Trump nadat bijna de helft van de stemmen was geteld op 49,66 procent en Harris op 49,53 procent, komt naar voren uit cijfers van Fox News. De Republikein had een grotere voorsprong in de belangrijkste swingstate Pennsylvania, waar omstreeks 05.30 uur bijna 80 procent van de stemmen was geteld. Daar stond Trump op ruim 51 procent van de stemmen en Harris op ongeveer 48 procent. Ook in Georgia, Michigan, Nevada en Wisconsin bleef het spannend.
Verder waren er weinig verrassingen. Grote staten als Florida en Texas gaan volgens Amerikaanse media naar Trump, Harris won in haar thuisstaat Californië en het grote New York. Die staten leveren haar veel kiesmannen op, maar gelden ook als bolwerken van de Democraten. Op verkiezingskaarten kleurde in de vroege ochtend in Nederland de westkust blauw, de kleur van de Democraten. In het binnenland waren veel staten rood.
De campagnechef van Harris liet medewerkers weten dat vermoedelijk pas in de vroege ochtend (plaatselijke tijd) meer duidelijk wordt, schrijft The New York Times. Dan wordt meer informatie verwacht over uitslagen in swingstates als Wisconsin en Michigan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
17 minuten geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
5 uur geleden