Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkiezingen in zes van de zeven swingstates nog onbeslist

Verkiezingen in zes van de zeven swingstates nog onbeslist

WASHINGTON (ANP) - Bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn inmiddels de vermoedelijke winnaars bekend in de meeste staten, maar duidelijk is ook dat het nog wel even kan duren tot bekend is wie de volgende president wordt. In zes van de zeven swingstates die als het meest cruciaal worden gezien, was het tegen 06.00 uur 's ochtends in Nederland onduidelijk welke kandidaat er gaat winnen.

Tussentijdse uitslagen lieten zien dat Donald Trump en Kamala Harris in die staten dicht bij elkaar lagen. In Arizona stond Trump nadat bijna de helft van de stemmen was geteld op 49,66 procent en Harris op 49,53 procent, komt naar voren uit cijfers van Fox News. De Republikein had een grotere voorsprong in de belangrijkste swingstate Pennsylvania, waar omstreeks 05.30 uur bijna 80 procent van de stemmen was geteld. Daar stond Trump op ruim 51 procent van de stemmen en Harris op ongeveer 48 procent. Ook in Georgia, Michigan, Nevada en Wisconsin bleef het spannend.

Verder waren er weinig verrassingen. Grote staten als Florida en Texas gaan volgens Amerikaanse media naar Trump, Harris won in haar thuisstaat Californië en het grote New York. Die staten leveren haar veel kiesmannen op, maar gelden ook als bolwerken van de Democraten. Op verkiezingskaarten kleurde in de vroege ochtend in Nederland de westkust blauw, de kleur van de Democraten. In het binnenland waren veel staten rood.

De campagnechef van Harris liet medewerkers weten dat vermoedelijk pas in de vroege ochtend (plaatselijke tijd) meer duidelijk wordt, schrijft The New York Times. Dan wordt meer informatie verwacht over uitslagen in swingstates als Wisconsin en Michigan.

Meer uit Buitenland

Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

11 minuten geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

2 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

2 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

5 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

5 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

6 uur geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

7 uur geleden