Verkenning mogelijke uitbreiding coalitie Tholen met ABT beëindigd
THOLEN - De verkenning van een mogelijke uitbreiding van de huidige Thoolse coalitie met ABT is beëindigd. Dat meldt wethouder Peter Hoek (SGP). ‘’De algehele conclusie is dat er zeker programmatische overeenkomsten tussen alle betrokken partijen zijn’’, vertelt Hoek. ‘’Tegelijk is er echter het brede gevoel bij SGP, VVD en CU dat het mogelijke resultaat van de verkenning in de vorm van een verbrede coalitiesamenwerking en de geloofwaardige uitkomst van dit proces naar ieders achterban lastig te nemen horden zijn.’’ Volgens Hoek kan er geen stabiele samenwerking komen door te grote verschillen tussen de inhoud van het programma van de coalitie en die van ABT. ‘’Geschilpunten op inhoud, gecombineerd met de manier waarop de achterliggende tijd door betrokken partijen op wezenlijke verschillende wijze is geopereerd binnen de Thoolse raad, leiden tot de uiteindelijke conclusie dat nu niet gekomen kan worden tot een verbrede coalitiesamenwerking.’’ Het was direct na de verkiezingen de wens van meerdere partijen binnen de Thoolse raad om bij de formatie een verkenning uit te voeren of ABT onderdeel zou kunnen zijn van een stabiele coalitie. ‘’Deze stap was logisch en passend binnen politieke omgangsnormen gezien haar stemmen- en zetelwinst’’, vertelt de wethouder. ‘’Tegelijk was er bij de huidige coalitie de sterke wens stabiel met elkaar verder te gaan.’’ In de komende weken zullen de formatiegesprekken zich richten op het voortzetten van de huidige coalitie tussen SGP, VVD en de Christen Unie. Alle partijen binnen de raad hebben nog altijd de mogelijkheid om overeenkomstige standpunten met de coalitie te bespreken en op te nemen in het beleidsprogramma voor de komende 4 jaar.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
14 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.
21 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.
3 dagen geleden