Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verkeer kan eind juli over nieuwe brug Genua'

'Verkeer kan eind juli over nieuwe brug Genua'

GENUA (ANP/DPA) - De werkzaamheden aan de nieuwe snelwegbrug in de Italiaanse havenstad Genua gaan de laatste fase in. Het is de bedoeling dat het viaduct, dat de ingestorte brug moet vervangen, tussen 30 juli en de eerste dagen van augustus wordt geopend. Dat zei de woordvoerster van de wederopbouwcommissie maandag. Eerder werd verwacht dat de brug al begin juli open zou gaan.

De Morandibrug, die het westelijke en het oostelijke deel van de stad met elkaar verbond, stortte in tijdens hevige regenval op 14 augustus 2018, waarbij tientallen auto's en enkele vrachtwagens op de onderliggende spoorwegen terechtkwamen en 43 mensen om het leven kwamen. Het nieuwe bouwwerk is ontworpen door sterarchitect Renzo Piano, die afkomstig is uit Genua. De brug is 1067 meter lang. Er is 17.500 ton staal in verwerkt.

De wegen zijn nog niet klaar, benadrukte de woordvoerster. Asfalt, verlichting en vangrails ontbreken nog steeds.

Premier Giuseppe Conte zei in januari dat de brug was ingestort door "ernstige en onvergeeflijke nalatigheid". Eerder zei de premier dat de exploitant van de brug, Autostrade per l'Italia, verantwoordelijk was voor de ramp. De onderneming ontkent fouten te hebben gemaakt. De uitbater stelde wel een half miljard euro beschikbaar voor de afwikkeling van de ramp.

Meer uit Buitenland

Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

13 minuten geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

14 minuten geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

15 minuten geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

2 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

4 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

6 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

7 uur geleden