
'Verkeer kan eind juli over nieuwe brug Genua'
GENUA (ANP/DPA) - De werkzaamheden aan de nieuwe snelwegbrug in de Italiaanse havenstad Genua gaan de laatste fase in. Het is de bedoeling dat het viaduct, dat de ingestorte brug moet vervangen, tussen 30 juli en de eerste dagen van augustus wordt geopend. Dat zei de woordvoerster van de wederopbouwcommissie maandag. Eerder werd verwacht dat de brug al begin juli open zou gaan.
De Morandibrug, die het westelijke en het oostelijke deel van de stad met elkaar verbond, stortte in tijdens hevige regenval op 14 augustus 2018, waarbij tientallen auto's en enkele vrachtwagens op de onderliggende spoorwegen terechtkwamen en 43 mensen om het leven kwamen. Het nieuwe bouwwerk is ontworpen door sterarchitect Renzo Piano, die afkomstig is uit Genua. De brug is 1067 meter lang. Er is 17.500 ton staal in verwerkt.
De wegen zijn nog niet klaar, benadrukte de woordvoerster. Asfalt, verlichting en vangrails ontbreken nog steeds.
Premier Giuseppe Conte zei in januari dat de brug was ingestort door "ernstige en onvergeeflijke nalatigheid". Eerder zei de premier dat de exploitant van de brug, Autostrade per l'Italia, verantwoordelijk was voor de ramp. De onderneming ontkent fouten te hebben gemaakt. De uitbater stelde wel een half miljard euro beschikbaar voor de afwikkeling van de ramp.
Meer uit Buitenland
MANNHEIM (ANP/AFP/RTR) - Een Duitse rechtbank heeft een Afghaanse man veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor een dodelijke steekpartij in Mannheim. Door het geweld in mei vorig jaar stierf een agent en raakten vijf andere personen gewond.
14 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.
54 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide en veroordeelt het rapport van de commissie.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Een concert met de Israëlische dirigent Lahav Shani op het Gent Festival van Vlaanderen wordt definitief geannuleerd. Dat besloot de raad van bestuur van het festival in de nacht van maandag op dinsdag. Het plan om de dirigent te weren leidde eerder tot kritiek, onder meer van de Belgische premier Bart De Wever.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.
2 uur geleden