Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verkeer A12 was even gestremd om mogelijke blokkadepoging XR

Verkeer A12 was even gestremd om mogelijke blokkadepoging XR

DEN HAAG (ANP) - Het verkeer op de A12 bij Den Haag was donderdagochtend korte tijd gestremd omdat de politie wilde voorkomen dat klimaatactivisten de weg zouden blokkeren. De weg was daardoor uit voorzorg even afgesloten, voor het geval er toch een actievoerder van Extinction Rebellion (XR) de weg op zou gaan, zegt een politiewoordvoerder.

De politie stelde zich op in een linie. De klimaatactivisten zijn niet de tunnelbak van de A12 ingelopen. Wel trokken de demonstranten van XR donderdagochtend al enige tijd in een stoet door Den Haag richting de A12 om een nieuwe blokkade van de weg op 11 januari om 12.00 uur aan te kondigen. Vanwege Halloween waren ze gekleed als "fossiele zombies". Enkele activisten droegen ook een rieten doodskist mee.

Het is volgens de woordvoerder van XR dan ook een 'Halloweenmars'. Die begon bij het hoofdkantoor van Shell Nederland, waar de klimaatactivisten een kerkhof maakten. "Uit dat kerkhof zijn 'klimaatdoden' als zombie weer tot leven gekomen", zegt hij. Daarna begonnen ze een langzame tocht door Den Haag, waarbij ze verschillende tussenstops maakten om hun actie van begin januari aan te kondigen.

Na Shell liepen de activisten een stukje over de A12 en door naar VNO-NCW. "We hebben foto's van klimaatrampen op de ramen van VNO-NCW geplakt. Zij zijn immers de fossiele lobby", stelt de XR-woordvoerder. De laatste halte is het ministerie van Economische Zaken, waar muzikanten de Danse Macabre spelen.

Meer uit Binnenland

Wethouder Hardenberg: COA heeft twee weken om locaties te sluiten

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.

1 uur geleden
Marineschip Evertsen wordt definitief ingezet op Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.

1 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman via Egypte geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada. Over het exacte aantal Nederlanders is nog niets bekendgemaakt.

1 uur geleden
COA: 'geen andere keuze' dan openhouden opvangplekken Hardenberg

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.

3 uur geleden
Door politie neergeschoten 17-jarige is verdachte van beroving

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.

3 uur geleden
Jetten en Tusk willen 'pragmatische oplossing' voor olieruzie

WARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.

3 uur geleden
Almeloër wilde eigen dood in scène zetten door vervalsen papieren

ZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.

4 uur geleden