Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verhuurder winkelpand vraagt faillissement aan voor Big Bazar

Verhuurder winkelpand vraagt faillissement aan voor Big Bazar

AMSTERDAM (ANP) - Een verhuurder van een winkelpand in Goes heeft faillissement aangevraagd voor koopjesketen Big Bazar. Dat bevestigt directeur Joost Konings van Invorderingsbedrijf Amsterdam na berichtgeving van RTL Nieuws. Dat incassobureau heeft het verzoek namens de verhuurder ingediend bij de rechtbank vanwege achterstallige huur.

De totale huurschuld van Big Bazar voor het pand in Goes komt neer op 20.000 euro, vertelt Konings. Op 29 augustus vindt bij de rechtbank in Amsterdam de zitting plaats, al hoopt Konings dat Big Bazar voor die tijd met het geld over de brug komt. "Maar tot nu toe is nog niet gereageerd", moet hij toegeven.

De winkelketen heeft eerder al laten weten moeite te hebben om de financiële lasten te dragen, maar zegt maatregelen te treffen om de kosten te verlagen. Big Bazar wijt de problemen aan de hevige stijging van de energieprijzen na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne. Daardoor geven bezoekers van de winkels, ruim 120 in totaal, volgens Big Bazar minder uit dan voorheen.

Huurachterstanden

De verhuurder in Goes is echter niet de enige die wacht op zijn huur. Zo kwam in juli aan het licht dat twee Big Bazar-filialen in Noord-Holland hun deuren moesten sluiten wegens huurachterstanden. Ook zouden er achterstanden zijn in Vlaardingen en ‘s-Gravenzande. Een filiaal in Beverwijk moest op last van de rechter worden ontruimd, nadat bijna 50.000 euro aan huur niet was betaald.

De rechtbank in Leeuwarden heeft Big Bazar daarnaast eveneens veroordeeld een vestiging in die stad te ontruimen. Daarvoor heeft het bedrijf tot eind augustus de tijd. Ook daar was de huur van april tot en met juni dit jaar niet betaald, met een achterstand van ruim 41.000 euro tot gevolg. In dit geval hangt Big Bazar ook nog een dwangsom boven het hoofd, van 5000 euro voor iedere dag of dagdeel dat het pand niet ontruimd is na de deadline.

Big Bazar was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Financieel

Zeeman verkoopt minder kleding door logistieke problemen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Budgetkledingwinkelketen Zeeman heeft vorig jaar minder kleding en andere artikelen verkocht, mede door logistieke problemen. Daardoor lukte het ook niet om winst in de boeken te schrijven, heeft de onderneming naar buiten gebracht in zijn maatschappelijk jaarverslag.

4 minuten geleden
Topvrouw Linda Yaccarino van X kondigt vertrek aan

SAN FRANCISCO (ANP) - Topvrouw Linda Yaccarino van socialemediabedrijf X heeft haar vertrek aangekondigd. "Na twee ongelooflijke jaren heb ik besloten om af te treden", liet ze weten in een post op het platform, zonder een reden te geven voor haar stap.

15 minuten geleden
Nederland veerkrachtig maar kwetsbaar, constateert OESO

PARIJS (ANP) - Nederland is veerkrachtig gebleven tijdens recente economische schokken als de corona- en energiecrisis, maar blijft kwetsbaar. Dat constateert de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een woensdag verschenen rapport. De denktank uit Parijs verwijst daarbij naar de wereldwijde economische omstandigheden, maar ook naar binnenlandse "uitdagingen", zoals de krappe arbeidsmarkt en het volle stroomnet.

1 uur geleden
Nvidia als eerste beursbedrijf meer dan 4 biljoen dollar waard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Chipconcern Nvidia heeft woensdag als eerste bedrijf ooit een beurswaarde van meer dan 4 biljoen dollar bereikt. Dat is 4000 miljard dollar. De aandelen van de onderneming zijn de laatste tijd flink in waarde gestegen door de verdere opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waarvan Nvidia sterk profiteert.

1 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting van handelsaankondigingen Trump

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met kleine winsten aan de handel begonnen, terwijl beleggers wachtten op meer nieuws over het handelsbeleid van president Donald Trump. Dat wijst erop dat de financiële markten zich niet van de wijs laten brengen door alle handelsonrust van de afgelopen dagen.

1 uur geleden
Eurocommissaris kan handelsdeal met VS nog altijd niet garanderen

STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) hoopt dat er binnen enkele dagen een handelsakkoord op hoofdlijnen kan worden gesloten tussen de EU en de VS, zei hij woensdag in het Europees Parlement. Toch kon hij niet garanderen dat er een deal komt, al blijft dat de inzet van de Europese Commissie, benadrukte de Eurocommissaris.

1 uur geleden
Bevoorrading supermarkten AH weer op peil, ondanks staking

ZAANDAM (ANP) - De bevoorrading van supermarkten van Albert Heijn in de regio Rotterdam en Den Haag is weer zo goed als op peil. Dat laat een woordvoerster van de supermarktketen weten. In de distributiecentra van de supermarktketen wordt sinds eind vorige maand gestaakt door uitzendkrachten.

2 uur geleden