Verhuurder winkelpand vraagt faillissement aan voor Big Bazar
AMSTERDAM (ANP) - Een verhuurder van een winkelpand in Goes heeft faillissement aangevraagd voor koopjesketen Big Bazar. Dat bevestigt directeur Joost Konings van Invorderingsbedrijf Amsterdam na berichtgeving van RTL Nieuws. Dat incassobureau heeft het verzoek namens de verhuurder ingediend bij de rechtbank vanwege achterstallige huur.
De totale huurschuld van Big Bazar voor het pand in Goes komt neer op 20.000 euro, vertelt Konings. Op 29 augustus vindt bij de rechtbank in Amsterdam de zitting plaats, al hoopt Konings dat Big Bazar voor die tijd met het geld over de brug komt. "Maar tot nu toe is nog niet gereageerd", moet hij toegeven.
De winkelketen heeft eerder al laten weten moeite te hebben om de financiële lasten te dragen, maar zegt maatregelen te treffen om de kosten te verlagen. Big Bazar wijt de problemen aan de hevige stijging van de energieprijzen na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne. Daardoor geven bezoekers van de winkels, ruim 120 in totaal, volgens Big Bazar minder uit dan voorheen.
Huurachterstanden
De verhuurder in Goes is echter niet de enige die wacht op zijn huur. Zo kwam in juli aan het licht dat twee Big Bazar-filialen in Noord-Holland hun deuren moesten sluiten wegens huurachterstanden. Ook zouden er achterstanden zijn in Vlaardingen en ‘s-Gravenzande. Een filiaal in Beverwijk moest op last van de rechter worden ontruimd, nadat bijna 50.000 euro aan huur niet was betaald.
De rechtbank in Leeuwarden heeft Big Bazar daarnaast eveneens veroordeeld een vestiging in die stad te ontruimen. Daarvoor heeft het bedrijf tot eind augustus de tijd. Ook daar was de huur van april tot en met juni dit jaar niet betaald, met een achterstand van ruim 41.000 euro tot gevolg. In dit geval hangt Big Bazar ook nog een dwangsom boven het hoofd, van 5000 euro voor iedere dag of dagdeel dat het pand niet ontruimd is na de deadline.
Big Bazar was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
9 minuten geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
12 uur geleden