Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergrijzend Japan hoopt met miljardensteun op meer baby's

Vergrijzend Japan hoopt met miljardensteun op meer baby's

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse premier Fumio Kishida heeft nieuwe steunmaatregelen aangekondigd voor jonge mensen en gezinnen, in de hoop het dalende geboortecijfer in het sterk vergrijzende land omhoog te krijgen. Het plan gaat de komende drie jaar zo'n 23,4 miljard euro kosten.

Het plan bestaat onder meer uit hogere subsidies voor jonge gezinnen en ook voor kinderen die beperkingen hebben of extra medische zorg nodig hebben, schrijven Japanse media. Ook moet het voor beide ouders makkelijker worden om naast het gezinsleven te werken, bijvoorbeeld door flexibele werkuren en vaderschapsverlof te promoten.

In Japan, dat 125 miljoen inwoners telt, sterven al jaren meer mensen dan dat er baby's worden geboren. Dat is een groot probleem omdat de bevolking, de op een na oudste ter wereld, snel vergrijst. Tegelijkertijd stichten steeds minder Japanners een gezin. Vorig jaar werden in Japan iets minder dan 800.000 baby's geboren, een nieuw dieptepunt sinds het begin van de metingen in 1899.

11 miljoen werkenden te kort

De bevolkingscrisis dreigt het vermogen van de Japanse samenleving om te functioneren te ondermijnen, stelt de Japanse premier. Recruit Works Institute, een onafhankelijke denktank, publiceerde in maart een onderzoek waarin stond dat Japan tegen 2040 mogelijk meer dan 11 miljoen werkenden te kort komt.

Kishida ging in januari bij de opening van het parlementaire jaar in op de weinige geboortes in Japan. "Het is nu of nooit als het gaat om beleid met betrekking tot geboortes en opvoeding", verklaarde hij. De premier sprak van "een kwestie die niet langer kan wachten". Hij beloofde toen al meer geld uit te geven aan het tegengaan van het dalende geboortecijfer.

Meer uit Buitenland

Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

15 minuten geleden
Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

2 uur geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

7 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

9 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

12 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

12 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

13 uur geleden