Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergrijzend Japan hoopt met miljardensteun op meer baby's

Vergrijzend Japan hoopt met miljardensteun op meer baby's

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse premier Fumio Kishida heeft nieuwe steunmaatregelen aangekondigd voor jonge mensen en gezinnen, in de hoop het dalende geboortecijfer in het sterk vergrijzende land omhoog te krijgen. Het plan gaat de komende drie jaar zo'n 23,4 miljard euro kosten.

Het plan bestaat onder meer uit hogere subsidies voor jonge gezinnen en ook voor kinderen die beperkingen hebben of extra medische zorg nodig hebben, schrijven Japanse media. Ook moet het voor beide ouders makkelijker worden om naast het gezinsleven te werken, bijvoorbeeld door flexibele werkuren en vaderschapsverlof te promoten.

In Japan, dat 125 miljoen inwoners telt, sterven al jaren meer mensen dan dat er baby's worden geboren. Dat is een groot probleem omdat de bevolking, de op een na oudste ter wereld, snel vergrijst. Tegelijkertijd stichten steeds minder Japanners een gezin. Vorig jaar werden in Japan iets minder dan 800.000 baby's geboren, een nieuw dieptepunt sinds het begin van de metingen in 1899.

11 miljoen werkenden te kort

De bevolkingscrisis dreigt het vermogen van de Japanse samenleving om te functioneren te ondermijnen, stelt de Japanse premier. Recruit Works Institute, een onafhankelijke denktank, publiceerde in maart een onderzoek waarin stond dat Japan tegen 2040 mogelijk meer dan 11 miljoen werkenden te kort komt.

Kishida ging in januari bij de opening van het parlementaire jaar in op de weinige geboortes in Japan. "Het is nu of nooit als het gaat om beleid met betrekking tot geboortes en opvoeding", verklaarde hij. De premier sprak van "een kwestie die niet langer kan wachten". Hij beloofde toen al meer geld uit te geven aan het tegengaan van het dalende geboortecijfer.

Meer uit Buitenland

Denemarken versterkt militaire aanwezigheid Groenland per direct

NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.

32 minuten geleden
Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

39 minuten geleden
Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

3 uur geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

3 uur geleden
Oekraïens parlement stemt voor Fedorov als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.

3 uur geleden
Macron waarschuwt voor gevolgen bij Amerikaanse inname Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".

3 uur geleden
Dodental treinongeluk Thailand loopt op

BANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.

3 uur geleden