Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vergaderdienst Zoom wint op vlak Wall Street

Vergaderdienst Zoom wint op vlak Wall Street

NEW YORK (ANP) - Vergaderdienst Zoom Video was dinsdag in de eerste handelsminuten een sterke stijger op Wall Street. Kwartaalcijfers van het snel gegroeide technologiebedrijf vielen goed bij beleggers, die er bemoedigende signalen over de te verwachte omzet na coronajaar 2020 in zagen. De belangrijkste graadmeters voor de New Yorkse beurzen openden nagenoeg vlak na de de stevige winsten een dag eerder.

Het aandeel van Zoom Video werd bijna 5 procent meer waard. Het bedrijf behaalde in het slotkwartaal van het jaar een hogere winst en omzet dan analisten in doorsnee hadden verwacht, waarmee de omzet over heel het afgelopen jaar het viervoudige was dan dat van een jaar eerder. Het bedrijf profiteerde ervan dat werknemers wereldwijd van de een op de andere dag op afstand van kantoor moesten werken.

De Dow-Jonesindex steeg een fractie tot 31.537 punten. De brede S&P 500, die maandag de sterkste eendaagse stijging sinds juni neerzette, noteerde nagenoeg vlak op 3.899 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.540 punten.

De winsten van een dag eerder werden ingegeven door optimisme over vaccinactieprogramma's tegen het nieuwe coronavirus. Daarnaast was er een pauze in de opmars van rendement op staatsobligaties van de voorbije dagen, waardoor beleggers ook weer meer vertrouwen hadden in aandelen van snelgroeiende techbedrijven.

Target verrast

Winkelketen Target kwam ook met cijfers en verraste met de verkoopcijfers in het belangrijke feestdagenseizoen. Daarbij deed het concern goede zaken met de bezorg- en besteldienst. Het aandeel won 2,1 procent.

Aandelen van het Chinese NIO, dat elektrische auto's maakt, reageerden ook sterk op het handelsbericht dat voor het openen van de beurzen verscheen. Ondanks een sterk gestegen omzet kelderde het bedrijf ruim 9 procent, mede door een groter dan verwacht verlies.

Merck won 1,1 procent. Het Amerikaanse farmaconcern gaat naar verluidt helpen bij de productie van het coronavaccin van Johnson & Johnson (J&J).

Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder tot 60,88 dollar. Brentolie steeg 0,3 procent tot 63,86 dollar per vat. De euro was 1,2038 dollar waard, tegenover tegen 1,2049 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

3 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

4 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

6 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

7 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

7 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

8 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

8 uur geleden