Vergaderdienst Zoom wint op vlak Wall Street
NEW YORK (ANP) - Vergaderdienst Zoom Video was dinsdag in de eerste handelsminuten een sterke stijger op Wall Street. Kwartaalcijfers van het snel gegroeide technologiebedrijf vielen goed bij beleggers, die er bemoedigende signalen over de te verwachte omzet na coronajaar 2020 in zagen. De belangrijkste graadmeters voor de New Yorkse beurzen openden nagenoeg vlak na de de stevige winsten een dag eerder.
Het aandeel van Zoom Video werd bijna 5 procent meer waard. Het bedrijf behaalde in het slotkwartaal van het jaar een hogere winst en omzet dan analisten in doorsnee hadden verwacht, waarmee de omzet over heel het afgelopen jaar het viervoudige was dan dat van een jaar eerder. Het bedrijf profiteerde ervan dat werknemers wereldwijd van de een op de andere dag op afstand van kantoor moesten werken.
De Dow-Jonesindex steeg een fractie tot 31.537 punten. De brede S&P 500, die maandag de sterkste eendaagse stijging sinds juni neerzette, noteerde nagenoeg vlak op 3.899 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.540 punten.
De winsten van een dag eerder werden ingegeven door optimisme over vaccinactieprogramma's tegen het nieuwe coronavirus. Daarnaast was er een pauze in de opmars van rendement op staatsobligaties van de voorbije dagen, waardoor beleggers ook weer meer vertrouwen hadden in aandelen van snelgroeiende techbedrijven.
Target verrast
Winkelketen Target kwam ook met cijfers en verraste met de verkoopcijfers in het belangrijke feestdagenseizoen. Daarbij deed het concern goede zaken met de bezorg- en besteldienst. Het aandeel won 2,1 procent.
Aandelen van het Chinese NIO, dat elektrische auto's maakt, reageerden ook sterk op het handelsbericht dat voor het openen van de beurzen verscheen. Ondanks een sterk gestegen omzet kelderde het bedrijf ruim 9 procent, mede door een groter dan verwacht verlies.
Merck won 1,1 procent. Het Amerikaanse farmaconcern gaat naar verluidt helpen bij de productie van het coronavaccin van Johnson & Johnson (J&J).
Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder tot 60,88 dollar. Brentolie steeg 0,3 procent tot 63,86 dollar per vat. De euro was 1,2038 dollar waard, tegenover tegen 1,2049 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
9 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
11 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
12 uur geleden