Verfproducent PPG schrapt 1800 banen in EU en VS
PITTSBURGH (ANP) - De grote Amerikaanse verfproducent PPG, dat onder andere de verven en lakken van Histor en Sigma maakt, schrapt zo'n 1800 banen. De verfproducent laat weten dat vooral in de Verenigde Staten en Europa banen verdwijnen en sluit meerdere fabrieken. PPG, dat ook in Nederland actief is, wil daarmee de kosten verminderen.
De banenreductie en fabriekssluitingen zijn onderdeel van een kostenbesparingsprogramma dat PPG donderdag heeft aangekondigd. De verfproducent wil jaarlijks ongeveer 175 miljoen dollar besparen, waarvan 60 miljoen in 2025.
Ook meldt PPG een overeenkomst te hebben gesloten voor de verkoop van zijn divisie voor architecturale verven in de Verenigde Staten en Canada. De producent verkoopt die tak voor 550 miljoen dollar aan investeerder American Industrial Partners (AIP).
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
8 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony profiteert ervan dat de vraag naar de PlayStation 5-console relatief hoog blijft. Het Japanse entertainmentconcern heeft mede daarom zijn winstverwachting verhoogd.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse identiteitscontrolebedrijf Duna heeft in een nieuwe investeringsronde 30 miljoen euro opgehaald om verder te kunnen groeien. Het fintechbedrijf biedt software waarmee organisaties de identiteit van hun zakelijke klanten kunnen controleren. Duna kreeg in korte tijd klanten als Brand New Day Bank, Bol en de Zweedse SVEA Bank.
21 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het terugleveren van zonnestroom levert met ingang van volgend jaar voor veel huishoudens nauwelijks nog iets op. Vergelijkingssite Energievergelijk.nl heeft uitgerekend dat een doorsnee huishouden met zonnepanelen dat jaarlijks 2500 kilowattuur teruglevert, hieraan straks nog maar een halve euro per maand verdient.
29 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal is positiever gestemd over de vraag naar staal in Europa na maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen. Een CO2-taks aan de buitengrenzen van de EU en een aangescherpt quotum "herstellen de winstgevendheid" van de grootste staalproducent van Europa, schrijft het concern bij zijn kwartaalcijfers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag voor het eerst in drie dagen gedaald nadat Iran had bevestigd dat vrijdag onderhandeld wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Hierdoor is het risico van Amerikaanse militaire aanvallen op Iran, lid van oliekartel OPEC, afgenomen. De gesprekken vinden vrijdagochtend plaats in de Omaanse hoofdstad Muscat.
1 uur geleden