Verenigingen op Tholen gaan weer loten verkopen via de Grote Clubactie
THOLEN - Verenigingen uit Tholen startten afgelopen zaterdag met de verkoop van loten voor hun club. Dat doen zij uiteraard tijdens de Grote Clubactie. Dit jaar is het ook nog eens een extra bijzondere editie. De Grote Clubactie bestaat namelijk 50 jaar.
In de naam van de Grote Clubactie startten afgelopen zaterdag meerdere clubs van Tholen met de verkoop van loten voor hun club. De Grote Clubactie is de grootste, en meest breed gedragen, fondsenwervende actie voor sport-, cultuur- en hobbyverenigingen. Door loten te verkopen, dragen leden actief bij aan het realiseren van hun verenigingsdoelen.
Koning
De Grote Clubactie heeft financieel, sociaal én maatschappelijk grote impact, vindt ook koning Willem-Alexander: ‘’Verenigingen verbinden en zijn de bouwstenen van onze maatschappij. Met de Grote Clubactie krijgen verenigingen overal in Nederland extra financiële steun in de rug. Clubs in sport, hobby en cultuur blijven daardoor toegankelijk voor iedereen. Geweldig dat zoveel enthousiastelingen zich steeds weer inzetten om de actie tot een daverend succes te maken.’’
Voortbestaan van verenigingen garanderen en veiligstellen
‘’Transparant, toegankelijk, doelgericht en functioneel, zo hebben de oprichters de geldinzamelingsactie voor verenigingen in 1972 bedoeld en zo werken we nog steeds’’, zegt Frank Molkenboer, Algemeen Directeur van de Grote Clubactie. ‘’We zijn er trots op dat dit jaar opnieuw ruim 350.000 leden van verenigingen in het hele land zich weer inzetten voor hun club om zoveel mogelijk loten te verkopen. Vorig jaar werd nog een recordopbrengst van 10,7 miljoen euro opgehaald, we hopen dit nieuwe record tijdens het jubileumjaar te verslaan.’’
Dit jaar doen in de gemeente Tholen de volgende clubs andere andere mee:
Oud-Vossemeer: v.v. Vosmeer
Poortvliet: Gymnastiekvereniging Excelsior, v.v SPS
Tholen: Koninklijke Muziekvereniging Concordia, G.V. Olympia, Stichting Scouting Heenetrecht, Voetbalvereniging Tholense Boys
Sint-Maartensdijk: SV Smerdiek
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT- Het KNMI heeft opgeschaald van code geel naar code oranje vanwege gladheid door sneeuw en bevriezing. In West-Brabant kan er vanochtend plaatselijk 5 tot 10 centimeter sneeuw vallen. Het verkeer moet rekening houden met gladheid door winterse buien en bevriezing van natte wegen. De winterse omstandigheden met sneeuw en gladheid houden het hele weekend aan.
1 uur geledenNederland kleurt vrijdag wit. Het KNMI heeft vanwege de sneeuw code geel afgekondigd voor heel het land.
17 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Stadlander zet een volgende stap in de herontwikkeling van de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer.
23 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen, team Jij op Tholen, start vanaf donderdag 8 januari het sportieve leefstijlprogramma Cool2BFit in Sint-Maartensdijk. Cool2BFit is bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar die, samen met hun ouders of verzorgers, naar een gezonder gewicht willen werken en weer lekker in hun vel willen zitten. Meedoen is gratis, vooraf aanmelden is verplicht.
1 dag geledenTHOLEN - Op woensdag 7 januari 2026 van 19.00 tot 21.00 uur organiseert de gemeente Tholen in het dorpshuis Sassegrave een inloopavond voor de herinrichting van de Hoge Markt en de Spuidamstraat in Scherpenisse. Inwoners kunnen het ontwerp bekijken en erop reageren.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/ROOSENDAAL- Op de spoedeisende hulp (SEH) van het Bravis ziekenhuis zijn deze jaarwisseling geen personen behandeld met vuurwerk gerelateerd letsel. Wel werden drie patiënten behandeld met klachten of letsel als gevolg van overmatig alcoholgebruik.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Een automobilist is woensdagavond met zijn auto in een sloot beland op de kruising van de Roolandseweg en de Hogeweg in Oud-Vossemeer. De bestuurder is ter plaatse onderzocht door ambulancepersoneel.
2 dagen geleden