Verenigingen op Tholen gaan weer loten verkopen via de Grote Clubactie
THOLEN - Verenigingen uit Tholen startten afgelopen zaterdag met de verkoop van loten voor hun club. Dat doen zij uiteraard tijdens de Grote Clubactie. Dit jaar is het ook nog eens een extra bijzondere editie. De Grote Clubactie bestaat namelijk 50 jaar.
In de naam van de Grote Clubactie startten afgelopen zaterdag meerdere clubs van Tholen met de verkoop van loten voor hun club. De Grote Clubactie is de grootste, en meest breed gedragen, fondsenwervende actie voor sport-, cultuur- en hobbyverenigingen. Door loten te verkopen, dragen leden actief bij aan het realiseren van hun verenigingsdoelen.
Koning
De Grote Clubactie heeft financieel, sociaal én maatschappelijk grote impact, vindt ook koning Willem-Alexander: ‘’Verenigingen verbinden en zijn de bouwstenen van onze maatschappij. Met de Grote Clubactie krijgen verenigingen overal in Nederland extra financiële steun in de rug. Clubs in sport, hobby en cultuur blijven daardoor toegankelijk voor iedereen. Geweldig dat zoveel enthousiastelingen zich steeds weer inzetten om de actie tot een daverend succes te maken.’’
Voortbestaan van verenigingen garanderen en veiligstellen
‘’Transparant, toegankelijk, doelgericht en functioneel, zo hebben de oprichters de geldinzamelingsactie voor verenigingen in 1972 bedoeld en zo werken we nog steeds’’, zegt Frank Molkenboer, Algemeen Directeur van de Grote Clubactie. ‘’We zijn er trots op dat dit jaar opnieuw ruim 350.000 leden van verenigingen in het hele land zich weer inzetten voor hun club om zoveel mogelijk loten te verkopen. Vorig jaar werd nog een recordopbrengst van 10,7 miljoen euro opgehaald, we hopen dit nieuwe record tijdens het jubileumjaar te verslaan.’’
Dit jaar doen in de gemeente Tholen de volgende clubs andere andere mee:
Oud-Vossemeer: v.v. Vosmeer
Poortvliet: Gymnastiekvereniging Excelsior, v.v SPS
Tholen: Koninklijke Muziekvereniging Concordia, G.V. Olympia, Stichting Scouting Heenetrecht, Voetbalvereniging Tholense Boys
Sint-Maartensdijk: SV Smerdiek
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen, team Jij op Tholen, start vanaf donderdag 8 januari het sportieve leefstijlprogramma Cool2BFit in Sint-Maartensdijk. Cool2BFit is bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar die, samen met hun ouders of verzorgers, naar een gezonder gewicht willen werken en weer lekker in hun vel willen zitten. Meedoen is gratis, vooraf aanmelden is verplicht.
14 uur geledenTHOLEN - Op woensdag 7 januari 2026 van 19.00 tot 21.00 uur organiseert de gemeente Tholen in het dorpshuis Sassegrave een inloopavond voor de herinrichting van de Hoge Markt en de Spuidamstraat in Scherpenisse. Inwoners kunnen het ontwerp bekijken en erop reageren.
16 uur geledenBERGEN OP ZOOM/ROOSENDAAL- Op de spoedeisende hulp (SEH) van het Bravis ziekenhuis zijn deze jaarwisseling geen personen behandeld met vuurwerk gerelateerd letsel. Wel werden drie patiënten behandeld met klachten of letsel als gevolg van overmatig alcoholgebruik.
16 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een automobilist is woensdagavond met zijn auto in een sloot beland op de kruising van de Roolandseweg en de Hogeweg in Oud-Vossemeer. De bestuurder is ter plaatse onderzocht door ambulancepersoneel.
1 dag geledenWEST-BRABANT / ZEELAND - Vanaf 1 januari gelden iets andere regels voor huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kindgebonden budget. Zo hebben in 2026 meer mensen recht op huurtoeslag. En gaat de kinderopvangtoeslag voor veel ouders omhoog. Iedereen die al toeslagen krijgt, heeft in december een brief ontvangen met hoeveel toeslag zij in 2026 als voorschot krijgen. Dienst Toeslagen laat weten: verandert er iets in je persoonlijke situatie? Geef dit dan door. Ontvang je nog geen toeslagen? Maak een proefberekening via toeslagen.nl/veranderingen2026 om te zien of je er nu wel recht op hebt. Daar lees je ook alle voorwaarden.
1 dag geledenDe politie maakt zich op voor de drukste nacht van het jaar: oud en nieuw. Hoewel de jaarwisseling voor de meeste mensen gezellig verloopt, houdt de politie rekening met onrust en incidenten. Zeker omdat dit de laatste jaarwisseling is waarin vuurwerk nog op straat mag worden afgestoken, verwacht de politie extra drukte.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 6: november en december.
1 dag geleden