Verenigde Staten zetten extra Russische bedrijven op sanctielijst
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten breiden hun sanctielijst tegen Rusland uit nu de oorlog in Oekraïne maar blijft voortduren. Meer dan 150 mensen en bedrijven zullen worden onderworpen aan strafmaatregelen, zo maakten de ministeries van Buitenlandse Zaken en Financiën in Washington bekend.
Veel van de sancties zijn rechtstreeks gericht tegen de Russische industrie. Zo zijn treinenfabrikant Transmash en autobouwer AvtoVAZ aan de sanctielijst toegevoegd. Datzelfde geldt voor diverse grote Russische mijnbouwbedrijven.
Ook Gazpromstroy, de bouwgroep van gasconcern Gazprom, is nieuw op de lijst, net als Ruslands op één na grootste diamantbedrijf AGD Diamonds. Daarnaast krijgen bedrijven uit andere landen, zoals twee Turkse bedrijven die onderdelen zouden leveren voor de dronebouw in Rusland, voortaan te maken met sancties.
Het doel is om "de Russische militaire toeleveringsketens aan te vallen" zodat de Russische president Vladimir Poetin verstoken raakt van allerlei technologie en diensten "die hij nodig heeft voor zijn barbaarse oorlog tegen Oekraïne", heeft minister van Financiën Janet Yellen gezegd. Ook willen de VS partijen aanpakken die profiteerden van de invasie van Oekraïne of hun nabijheid tot het Kremlin. Oekraïne heeft de VS al bedankt voor de stap.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zonne-energie was in juni voor het eerst goed voor een kwart van de totale elektriciteitsproductie in de Europese Unie. Dat heeft energiedenkttank Ember becijferd. Door de vele zonuren en grote hoeveelheid aan geïnstalleerde zonnepanelen werd vorige maand een recordhoeveelheid van 52 terawattuur aan stroom uit zonne-energie opgewekt. Hiermee werd het vorige record van 47 terawattuur van een maand eerder verbroken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.
8 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.
10 uur geleden