Verenigde Staten herdenken bestorming van Capitool
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan donderdag stil bij de bestorming van het Capitool, precies een jaar nadat aanhangers van de toenmalige president Donald Trump het gebouw in Washington binnenvielen. President Joe Biden zal een toespraak houden en in het Huis van Afgevaardigden vindt een herdenkingsprogramma plaats.
Naast Biden houdt ook vicepresident Kamala Harris een toespraak in het Capitool. Later tijdens de speciale sessie van het Huis zullen politici hun herinneringen aan de bestorming delen en verder komen er historici aan het woord. Aan het begin van het programma wordt een moment van stilte gehouden. Trump had ook een persconferentie aangekondigd, maar die gaat niet meer door.
Duizenden mensen bestormden het Capitool op 6 januari 2021, nadat Trump hen had opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. Het parlement stond toen op het punt de verkiezingswinst van Biden te bekrachtigen, een uitslag die volgens Trump fraudeleus was. Bij de rellen vielen meerdere doden.
De eerste Trump-aanhangers zijn afgelopen zomer veroordeeld en nog veel meer mensen zullen voor de rechter moeten verschijnen. Een commissie van het Huis van Afgevaardigden doet onderzoek naar de rol van Trump en zijn medewerkers bij de bestorming.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
32 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
45 minuten geledenROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.
1 uur geledenTEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
2 uur geledenBEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.
3 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
4 uur geleden