Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verenigd Koninkrijk praat met bedrijven over batterijfabrieken'

'Verenigd Koninkrijk praat met bedrijven over batterijfabrieken'

LONDEN (ANP) - De Britse regering is in gesprek met zes bedrijven over de bouw van grote fabrieken voor batterijen voor elektrische auto's. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het zou gaan om de autofabrikanten Ford Motor en Nissan, de technologieconcerns Samsung en LG en de start-ups Britishvolt en InoBat Auto.

Er vinden nu gesprekken plaats over mogelijke locaties voor die zogenoemde gigafabrieken en financiële steun van de overheid, zeggen ingewijden. Het Verenigd Koninkrijk wil sterk inzetten op de productie van batterijen voor elektrische auto's om zo de eigen auto-industrie veilig te stellen in de toekomst. De regering wil vanaf 2030 een verbod op de verkoop van nieuwe auto's met benzine- en dieselmotoren, maar de productie van elektrische auto's zal wel sterk opgevoerd moeten worden om die ambitie waar te maken.

"We hebben gigafabrieken nodig om de Britse auto-industrie voor de lange termijn te behouden", zegt het hoofd van de nationale autobrancheorganisatie tegen Financial Times. Een woordvoerder van de overheid gaf aan dat nauw wordt samengewerkt met investeerders en autobedrijven bij plannen voor de massaproductie van batterijen in het Verenigd Koninkrijk.

Onlangs meldde de krant er vergevorderde gesprekken waren met Nissan over de bouw van een grote fabriek voor batterijen voor elektrische auto's bij zijn autofabriek in Sunderland, in het noordoosten van Engeland. Nissan zou wel tientallen miljoenen ponden aan subsidie willen ontvangen, met ook lagere kosten voor energie. Het is de bedoeling dat in Sunderland jaarlijks 200.000 elektrische auto's worden gebouwd, met extra werkgelegenheid voor duizenden werknemers. Dat zou dan de belangrijkste productielocatie voor elektrische auto's van Nissan buiten Japan worden.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

2 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

4 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

6 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

8 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

22 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden