'Verenigd Koninkrijk praat met bedrijven over batterijfabrieken'
LONDEN (ANP) - De Britse regering is in gesprek met zes bedrijven over de bouw van grote fabrieken voor batterijen voor elektrische auto's. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het zou gaan om de autofabrikanten Ford Motor en Nissan, de technologieconcerns Samsung en LG en de start-ups Britishvolt en InoBat Auto.
Er vinden nu gesprekken plaats over mogelijke locaties voor die zogenoemde gigafabrieken en financiële steun van de overheid, zeggen ingewijden. Het Verenigd Koninkrijk wil sterk inzetten op de productie van batterijen voor elektrische auto's om zo de eigen auto-industrie veilig te stellen in de toekomst. De regering wil vanaf 2030 een verbod op de verkoop van nieuwe auto's met benzine- en dieselmotoren, maar de productie van elektrische auto's zal wel sterk opgevoerd moeten worden om die ambitie waar te maken.
"We hebben gigafabrieken nodig om de Britse auto-industrie voor de lange termijn te behouden", zegt het hoofd van de nationale autobrancheorganisatie tegen Financial Times. Een woordvoerder van de overheid gaf aan dat nauw wordt samengewerkt met investeerders en autobedrijven bij plannen voor de massaproductie van batterijen in het Verenigd Koninkrijk.
Onlangs meldde de krant er vergevorderde gesprekken waren met Nissan over de bouw van een grote fabriek voor batterijen voor elektrische auto's bij zijn autofabriek in Sunderland, in het noordoosten van Engeland. Nissan zou wel tientallen miljoenen ponden aan subsidie willen ontvangen, met ook lagere kosten voor energie. Het is de bedoeling dat in Sunderland jaarlijks 200.000 elektrische auto's worden gebouwd, met extra werkgelegenheid voor duizenden werknemers. Dat zou dan de belangrijkste productielocatie voor elektrische auto's van Nissan buiten Japan worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
19 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.
5 uur geleden