'Verenigd Koninkrijk praat met bedrijven over batterijfabrieken'
LONDEN (ANP) - De Britse regering is in gesprek met zes bedrijven over de bouw van grote fabrieken voor batterijen voor elektrische auto's. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het zou gaan om de autofabrikanten Ford Motor en Nissan, de technologieconcerns Samsung en LG en de start-ups Britishvolt en InoBat Auto.
Er vinden nu gesprekken plaats over mogelijke locaties voor die zogenoemde gigafabrieken en financiƫle steun van de overheid, zeggen ingewijden. Het Verenigd Koninkrijk wil sterk inzetten op de productie van batterijen voor elektrische auto's om zo de eigen auto-industrie veilig te stellen in de toekomst. De regering wil vanaf 2030 een verbod op de verkoop van nieuwe auto's met benzine- en dieselmotoren, maar de productie van elektrische auto's zal wel sterk opgevoerd moeten worden om die ambitie waar te maken.
"We hebben gigafabrieken nodig om de Britse auto-industrie voor de lange termijn te behouden", zegt het hoofd van de nationale autobrancheorganisatie tegen Financial Times. Een woordvoerder van de overheid gaf aan dat nauw wordt samengewerkt met investeerders en autobedrijven bij plannen voor de massaproductie van batterijen in het Verenigd Koninkrijk.
Onlangs meldde de krant er vergevorderde gesprekken waren met Nissan over de bouw van een grote fabriek voor batterijen voor elektrische auto's bij zijn autofabriek in Sunderland, in het noordoosten van Engeland. Nissan zou wel tientallen miljoenen ponden aan subsidie willen ontvangen, met ook lagere kosten voor energie. Het is de bedoeling dat in Sunderland jaarlijks 200.000 elektrische auto's worden gebouwd, met extra werkgelegenheid voor duizenden werknemers. Dat zou dan de belangrijkste productielocatie voor elektrische auto's van Nissan buiten Japan worden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
7 uur geleden