Verenigd Koninkrijk levert 20.000 troepen voor NAVO-oefening
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk zal 20.000 militairen inzetten om in heel Europa deel te nemen aan de grote NAVO-oefening Exercise Steadfast Defender 24, zei het Britse ministerie van Defensie maandag. De inzet omvat legertroepen die van februari tot juni in Oost-Europa worden gestationeerd, een vliegdekschip, F35 straaljagers en surveillancevliegtuigen.
"Ik kan vandaag aankondigen dat Groot-Brittannië zo'n 20.000 personeelsleden zal sturen om deel te nemen aan een van de grootste NAVO-missies sinds het einde van de Koude Oorlog", zei minister van Defensie Grant Shapps in een toespraak waarvan delen door het Britse ministerie van Defensie werden vrijgegeven.
"Het zal ervoor zorgen dat ons leger de krachten bundelt met collega's uit dertig NAVO-landen plus Zweden, wat een cruciale geruststelling biedt tegen de dreiging van Poetin", zei Shapps over de oefening.
Eerder noemde de Amerikaanse militaire krant Stars and Stripes Exercise Steadfast Defender 24 de "grootste militaire oefening van de NAVO sinds het einde van de Koude Oorlog". Volgens deze publicatie zullen ruim 40.000 militairen worden samengebracht voor een oefening die zich uitstrekt van de Baltische staten tot Polen en Duitsland.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
11 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
16 uur geleden