Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk levert 20.000 troepen voor NAVO-oefening

Verenigd Koninkrijk levert 20.000 troepen voor NAVO-oefening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk zal 20.000 militairen inzetten om in heel Europa deel te nemen aan de grote NAVO-oefening Exercise Steadfast Defender 24, zei het Britse ministerie van Defensie maandag. De inzet omvat legertroepen die van februari tot juni in Oost-Europa worden gestationeerd, een vliegdekschip, F35 straaljagers en surveillancevliegtuigen.

"Ik kan vandaag aankondigen dat Groot-Brittannië zo'n 20.000 personeelsleden zal sturen om deel te nemen aan een van de grootste NAVO-missies sinds het einde van de Koude Oorlog", zei minister van Defensie Grant Shapps in een toespraak waarvan delen door het Britse ministerie van Defensie werden vrijgegeven.

"Het zal ervoor zorgen dat ons leger de krachten bundelt met collega's uit dertig NAVO-landen plus Zweden, wat een cruciale geruststelling biedt tegen de dreiging van Poetin", zei Shapps over de oefening.

Eerder noemde de Amerikaanse militaire krant Stars and Stripes Exercise Steadfast Defender 24 de "grootste militaire oefening van de NAVO sinds het einde van de Koude Oorlog". Volgens deze publicatie zullen ruim 40.000 militairen worden samengebracht voor een oefening die zich uitstrekt van de Baltische staten tot Polen en Duitsland.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

8 minuten geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

5 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

5 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

9 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

15 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

16 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

17 uur geleden