Verenigd Koninkrijk akkoord met Australië over vrijhandelsverdrag
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Australië zijn het eens geworden over een vrijhandelsakkoord. De deal werd maandagavond tijdens een diner gesloten door de Britse premier Boris Johnson en de Australische premier Scott Morrison. Beide partijen hebben de overeenstemming inmiddels bevestigd.
De Britse regering was er veel aan gelegen om met Australië tot een overeenkomst te komen. Het land wil laten zien in staat te zijn nieuwe economische kansen te creëren na het verlaten van de Europese Unie. Het is de eerste grote handelsovereenkomst sinds de brexit die de Britten sluiten met een land waarmee het als EU-lidstaat geen bestaande overeenkomst had. De deal is ook van belang omdat het de voorwaarden zal bepalen voor toekomstige onderhandelingen met andere landen zoals de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland.
Australië is voor het Verenigd Koninkrijk een vrij kleine handelspartner, met ruim 1 procent van het totale handelsvolume. Het is de bedoeling dat het volume met de deal wordt vergroot tot boven de huidige 20 miljard pond (ongeveer 23,3 miljard euro). "Onze nieuwe vrijhandelsovereenkomst biedt geweldige kansen voor Britse bedrijven en consumenten", zei premier Johnson.
De details van de overeenkomst zijn nog niet naar buiten gebracht. Vorige maand zou er nog verdeeldheid zijn geweest onder Britse ministers over de voorwaarden van de deal met Australië. Sommigen waren bezorgd dat een tarief- en quotavrije overeenkomst ervoor zou zorgen dat boeren in het land het moeilijk zouden krijgen om te concurreren. Naar verwachting worden ook de tarieven op producten zoals whisky, kleding en auto's verlaagd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
7 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
10 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 dag geleden