Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk akkoord met Australië over vrijhandelsverdrag

Verenigd Koninkrijk akkoord met Australië over vrijhandelsverdrag

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Australië zijn het eens geworden over een vrijhandelsakkoord. De deal werd maandagavond tijdens een diner gesloten door de Britse premier Boris Johnson en de Australische premier Scott Morrison. Beide partijen hebben de overeenstemming inmiddels bevestigd.

De Britse regering was er veel aan gelegen om met Australië tot een overeenkomst te komen. Het land wil laten zien in staat te zijn nieuwe economische kansen te creëren na het verlaten van de Europese Unie. Het is de eerste grote handelsovereenkomst sinds de brexit die de Britten sluiten met een land waarmee het als EU-lidstaat geen bestaande overeenkomst had. De deal is ook van belang omdat het de voorwaarden zal bepalen voor toekomstige onderhandelingen met andere landen zoals de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland.

Australië is voor het Verenigd Koninkrijk een vrij kleine handelspartner, met ruim 1 procent van het totale handelsvolume. Het is de bedoeling dat het volume met de deal wordt vergroot tot boven de huidige 20 miljard pond (ongeveer 23,3 miljard euro). "Onze nieuwe vrijhandelsovereenkomst biedt geweldige kansen voor Britse bedrijven en consumenten", zei premier Johnson.

De details van de overeenkomst zijn nog niet naar buiten gebracht. Vorige maand zou er nog verdeeldheid zijn geweest onder Britse ministers over de voorwaarden van de deal met Australië. Sommigen waren bezorgd dat een tarief- en quotavrije overeenkomst ervoor zou zorgen dat boeren in het land het moeilijk zouden krijgen om te concurreren. Naar verwachting worden ook de tarieven op producten zoals whisky, kleding en auto's verlaagd.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

58 minuten geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

1 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

1 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

2 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

3 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

4 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

5 uur geleden