Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verenigd Koninkrijk akkoord met Australië over vrijhandelsverdrag

Verenigd Koninkrijk akkoord met Australië over vrijhandelsverdrag

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Australië zijn het eens geworden over een vrijhandelsakkoord. De deal werd maandagavond tijdens een diner gesloten door de Britse premier Boris Johnson en de Australische premier Scott Morrison. Beide partijen hebben de overeenstemming inmiddels bevestigd.

De Britse regering was er veel aan gelegen om met Australië tot een overeenkomst te komen. Het land wil laten zien in staat te zijn nieuwe economische kansen te creëren na het verlaten van de Europese Unie. Het is de eerste grote handelsovereenkomst sinds de brexit die de Britten sluiten met een land waarmee het als EU-lidstaat geen bestaande overeenkomst had. De deal is ook van belang omdat het de voorwaarden zal bepalen voor toekomstige onderhandelingen met andere landen zoals de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland.

Australië is voor het Verenigd Koninkrijk een vrij kleine handelspartner, met ruim 1 procent van het totale handelsvolume. Het is de bedoeling dat het volume met de deal wordt vergroot tot boven de huidige 20 miljard pond (ongeveer 23,3 miljard euro). "Onze nieuwe vrijhandelsovereenkomst biedt geweldige kansen voor Britse bedrijven en consumenten", zei premier Johnson.

De details van de overeenkomst zijn nog niet naar buiten gebracht. Vorige maand zou er nog verdeeldheid zijn geweest onder Britse ministers over de voorwaarden van de deal met Australië. Sommigen waren bezorgd dat een tarief- en quotavrije overeenkomst ervoor zou zorgen dat boeren in het land het moeilijk zouden krijgen om te concurreren. Naar verwachting worden ook de tarieven op producten zoals whisky, kleding en auto's verlaagd.

Meer uit Financieel

Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

32 minuten geleden
Schiphol tevreden dat regeerakkoord stuurt op doelen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.

34 minuten geleden
Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.

2 uur geleden
Industrieconcern Bosch verwacht dat moeilijkheden aanhouden

STUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.

2 uur geleden
Frankrijk blokkeert verkoop onderdeel satellietbedrijf Eutelsat

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.

2 uur geleden
Economie eurozone groeit harder dan verwacht

RUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.

3 uur geleden
Reuters: DeepSeek mag van China AI-chips Nvidia kopen

BEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

3 uur geleden