Verdediging Donny M. beraadt zich over hoger beroep
MAASTRICHT (ANP) - De verdediging van de woensdag tot 25 jaar cel en tbs veroordeelde Donny M. beraadt zich over een hoger beroep. Dat lieten M.'s advocaten Maikel Horsch en Sjanneke de Crom woensdagmiddag weten na afloop van de uitspraak door de rechtbank. Die veroordeelde de verdachte voor moord, na ontvoering en seksueel misbruik van Gino.
De verdediging had eerder gesteld dat er volgens de advocaten geen sprake was van moord met voorbedachten rade, hooguit van doodslag.
Ook had de verdediging gepleit voor een fors lagere gevangenisstraf dan de 28 jaar die werd geëist door het Openbaar Ministerie. "Dit mede gelet op de persoonlijke omstandigheden van de cliënt, maar ook omdat de kans van slagen van een succesvolle behandeling afneemt bij een daaraan voorafgaande langdurige gevangenisstraf", aldus beide verdedigers woensdagmiddag.
Meer willen zij hierover op dit moment niet kwijt. De advocaten hebben twee weken de tijd om hoger beroep aan te tekenen.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
3 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
5 uur geleden