Verdediging Donny M. beraadt zich over hoger beroep
MAASTRICHT (ANP) - De verdediging van de woensdag tot 25 jaar cel en tbs veroordeelde Donny M. beraadt zich over een hoger beroep. Dat lieten M.'s advocaten Maikel Horsch en Sjanneke de Crom woensdagmiddag weten na afloop van de uitspraak door de rechtbank. Die veroordeelde de verdachte voor moord, na ontvoering en seksueel misbruik van Gino.
De verdediging had eerder gesteld dat er volgens de advocaten geen sprake was van moord met voorbedachten rade, hooguit van doodslag.
Ook had de verdediging gepleit voor een fors lagere gevangenisstraf dan de 28 jaar die werd geëist door het Openbaar Ministerie. "Dit mede gelet op de persoonlijke omstandigheden van de cliënt, maar ook omdat de kans van slagen van een succesvolle behandeling afneemt bij een daaraan voorafgaande langdurige gevangenisstraf", aldus beide verdedigers woensdagmiddag.
Meer willen zij hierover op dit moment niet kwijt. De advocaten hebben twee weken de tijd om hoger beroep aan te tekenen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - "Ik kan je eindelijk vertellen wat je mij hebt aangedaan", zei het slachtoffer van een gewelddadige verkrachting in 1994 in Nijmegen dinsdag in de rechtbank in Arnhem tegen Angelo L. De 60-jarige man uit Heerlen zou haar meer dan dertig jaar geleden hebben verkracht. L. zegt zich de verkrachting niet te kunnen herinneren.
29 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
13 uur geleden