Verdediging Donny M. beraadt zich over hoger beroep
MAASTRICHT (ANP) - De verdediging van de woensdag tot 25 jaar cel en tbs veroordeelde Donny M. beraadt zich over een hoger beroep. Dat lieten M.'s advocaten Maikel Horsch en Sjanneke de Crom woensdagmiddag weten na afloop van de uitspraak door de rechtbank. Die veroordeelde de verdachte voor moord, na ontvoering en seksueel misbruik van Gino.
De verdediging had eerder gesteld dat er volgens de advocaten geen sprake was van moord met voorbedachten rade, hooguit van doodslag.
Ook had de verdediging gepleit voor een fors lagere gevangenisstraf dan de 28 jaar die werd geëist door het Openbaar Ministerie. "Dit mede gelet op de persoonlijke omstandigheden van de cliënt, maar ook omdat de kans van slagen van een succesvolle behandeling afneemt bij een daaraan voorafgaande langdurige gevangenisstraf", aldus beide verdedigers woensdagmiddag.
Meer willen zij hierover op dit moment niet kwijt. De advocaten hebben twee weken de tijd om hoger beroep aan te tekenen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
31 minuten geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
14 uur geleden