Verdediger Tete degradeert met Fulham uit Premier League
LONDEN (ANP) - Fulham is dit seizoen de derde degradant in de Premier League. De Londense club verloor op eigen veld van concurrent Burnley: 0-2. Daardoor kan de ploeg van de Nederlandse verdediger Kenny Tete niet hoger meer eindigen dan de achttiende plek op de ranglijst. De laatste drie clubs in het eindklassement moeten terug naar de Championship. Het lot van Sheffield United en West Bromwich Albion was eerder al bezegeld.
Fulham keek bij de rust al tegen een achterstand van 0-2 aan. Ashley Westwood en Chris Wood kwamen tot scoren voor de bezoekers. Erik Pieters bleef bij Burnley op de bank.
Tete ging bij Fulham in de 54e minuut naar de kant. Hij tekende vorig jaar september een contract voor vier jaar bij de club, die vorig seizoen was gepromoveerd. Tete (25) speelde eerder voor Ajax en Olympique Lyon. Hij maakt kans op een plek in de eindselectie van Oranje voor het komende EK.
Fulham degradeerde in 2019 eveneens na één seizoen alweer uit de Premier League.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
6 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden