Verdediger Tete degradeert met Fulham uit Premier League
LONDEN (ANP) - Fulham is dit seizoen de derde degradant in de Premier League. De Londense club verloor op eigen veld van concurrent Burnley: 0-2. Daardoor kan de ploeg van de Nederlandse verdediger Kenny Tete niet hoger meer eindigen dan de achttiende plek op de ranglijst. De laatste drie clubs in het eindklassement moeten terug naar de Championship. Het lot van Sheffield United en West Bromwich Albion was eerder al bezegeld.
Fulham keek bij de rust al tegen een achterstand van 0-2 aan. Ashley Westwood en Chris Wood kwamen tot scoren voor de bezoekers. Erik Pieters bleef bij Burnley op de bank.
Tete ging bij Fulham in de 54e minuut naar de kant. Hij tekende vorig jaar september een contract voor vier jaar bij de club, die vorig seizoen was gepromoveerd. Tete (25) speelde eerder voor Ajax en Olympique Lyon. Hij maakt kans op een plek in de eindselectie van Oranje voor het komende EK.
Fulham degradeerde in 2019 eveneens na één seizoen alweer uit de Premier League.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
8 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
12 uur geleden