Verdediger Shaw lovend over selectiebeleid Ten Hag bij United
MANCHESTER (ANP) - De Engelse verdediger Luke Shaw is lovend over de opstellingen die zijn trainer Erik ten Hag maakt bij Manchester United. Volgens de 27-jarige linksback spelen, anders dan tijdens voorgaande seizoenen, degenen die het best in vorm zijn en niet per se de grote namen. Zo zette Ten Hag onder anderen Cristiano Ronaldo al meerdere duels op de bank.
"Ik denk dat het goede aan deze manager is dat hij iedereen scherp houdt. Hij zorgt ervoor dat iedereen elke dag 100 procent is. Als je er niet goed in zit dan speel je niet. Dat is heel goed", aldus Shaw tegen nieuwsmedium The National.
De verdediger raakte zelf zijn basisplaats kwijt na de teleurstellende nederlagen tegen Brighton & Hove Albion (1-2) en Brentford (4-0) aan het begin van de competitie. Sinds enkele wedstrijden speelt Shaw weer vanaf het begin, ten koste van zijn Nederlandse concurrent Tyrell Malacia. "Ik had geen commentaar van Ten Hag nodig. Ik wist dat het niet goed genoeg was en begreep dat ik mijn plaats moest afstaan", zegt de Engelsman.
Manchester United staat na negen wedstrijden vijfde en neemt het woensdag thuis op tegen nummer 3 Tottenham Hotspur.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
33 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
15 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
16 uur geleden