Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdediger De Vrij heeft eindelijk weer wat te vieren met Oranje

Verdediger De Vrij heeft eindelijk weer wat te vieren met Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Voor Stefan de Vrij voelde de overwinning met het Nederlands elftal op Bosnië en Herzegovina (3-1) zondag extra bijzonder. De centrale verdediger maakte al deel uit van de selectie die in 2014 bij het wereldkampioenschap brons behaalde, maar moest de laatste jaren steeds genoegen nemen met een rol als reserve achter Matthijs de Ligt en aanvoerder Virgil van Dijk.

Vorige maand had De Vrij, vanwege de afwezigheid van De Ligt, al basisplaatsen tegen Mexico, Bosnië en Herzegovina en Italië, maar die duels leverden geen zege op. Met Daley Blind naast zich in het centrum won Oranje zondag eindelijk wel.

"Er is blijdschap over het resultaat, dat ten eerste", zei De Vrij. "We hebben veel goede dingen gezien, maar ook dingen die beter kunnen. Ik denk dat we heel veel kansen hebben gecreëerd. We hadden er meer kunnen maken. Bij vlagen hebben we in een hoog tempo gespeeld en probeerden we Bosnië kapot te spelen. Aan de andere kant moeten we soms wat minder slordig zijn. We leden af en toe onnodig balverlies, waardoor het bij ons 'open' lag. In de omschakeling hebben we veel ruimte weggegeven."

Meer naar voren

Volgens De Vrij speelde Bosnië in vergelijking met de vorige wedstrijd in oktober (0-0) nu meer naar voren. "Ze hebben vaardige spelers die gevaarlijk kunnen zijn in de omschakeling. Daar kunnen we aan werken. Dat geldt niet alleen voor de verdediging, het is meer een teamkwestie. Dat we met z'n allen geen druk op de bal krijgen en overal te laat komen. We moeten beter onze momenten herkennen. Soms is het verstandiger eerst terug te komen in de organisatie dan steeds uit te stappen."

Het resultaat was zondag het belangrijkste. "Dat beseften we heel goed. Ook voor de ranking om groepshoofd te zijn bij de WK-kwalificatie. Het enige dat ik heb gehoord is dat als we zouden winnen, we daarvoor in aanmerking zouden komen", aldus De Vrij.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

10 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

13 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

13 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

16 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

19 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

19 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden