Verdachten vermoorden zwarte jogger aangeklaagd
BRUNSWICK (ANP) - De drie blanke verdachten van de dood van een zwarte jogger in de Amerikaanse staat Georgia zijn officieel aangeklaagd voor moord. Dat melden Amerikaanse media.
De 25-jarige Ahmaud Arbery werd op 23 februari tijdens het joggen bij Brunswick doodgeschoten door oud-politieagent McMichael en zijn zoon. De derde verdachte filmde alles. De verdachten zeiden tegen de politie dat ze dachten dat Arbery een inbreker was en dat ze hem daarom hadden aangevallen.
Op de videobeelden is te zien hoe Arbery letterlijk vecht voor zijn leven. Uiteindelijk stort hij ter aarde met een schotwond.
McMichael en zijn zoon waren snel opgepakt, maar ze werden vrijgelaten nadat ze hun verklaring hadden gegeven. Toen beelden van de moord op sociale media verschenen, reageerden veel mensen boos en verontwaardigd. Kort daarop werden de verdachten opnieuw aangehouden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
7 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geleden