Verdachten overval waardetransport zaterdag voor rechter
AMSTERDAM (ANP) - De zes verdachten van de gewelddadige overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord moeten zaterdag voor de rechter-commissaris verschijnen. Dat meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na een bericht van RTL Boulevard. De voorgeleidingen zullen waarschijnlijk de hele dag gaan duren.
Het OM verdenkt alle mannen, die uit België en Frankrijk komen, van betrokkenheid bij de overval. De rechter-commissaris zal een besluit nemen over de voorlopige hechtenis van de verdachten. Aan het eind van de dag hoopt het OM de beslissingen van de rechter te kunnen delen.
Nog zeker twee verdachten van de overval zijn voortvluchtig, meldde de politie donderdag. Een zevende verdachte is overleden. Het is nog niet bekend hoe die om het leven is gekomen. Twee van de aangehouden mannen raakten gewond en moesten naar het ziekenhuis. Een van hen is daar inmiddels ontslagen.
De Amsterdamse politiechef Frank Paauw zei donderdagavond in het televisieprogramma Nieuwsuur dat de politie aanneemt "dat de gestolen buit helemaal is teruggevonden". Het zou gaan om "goud van juweliers en andere waardevolle spullen". Wat de precieze waarde is van de buit, moet nog uit onderzoek blijken. Verschillende media meldden al dat de edelmetalen een waarde zouden hebben van 50 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De gemeente Alkmaar wil voorkomen dat groepen voetbalsupporters zich met elkaar mengen mochten Ajax-fans dinsdag demonstreren in Alkmaar rond de bekerwedstrijd AZ - Ajax. De Ajax Supporters Delegatie kondigde zaterdag aan actie te willen voeren op het Waagplein omdat fans van de Amsterdamse club niet welkom zijn in het stadion.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het lichaam dat maandagochtend in de Rotterdamse Kralingse Plas werd gevonden, is van de vermiste 38-jarige Marjolein. Dat meldt de politie maandagmiddag, een misdrijf wordt uitgesloten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belarussische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft maandag premier Dick Schoof ontmoet. Op 26 januari zijn er verkiezingen in het thuisland van Tichanovskaja. "Ik heb mijn grote zorgen geuit over de repressie in aanloop naar de verkiezingen eind deze maand, die zonder serieuze tegenkandidaat plaatsvinden", schrijft Schoof achteraf op X.
5 uur geledenAMSTERDAM/FRANEKER (ANP) - Een storing aan de parkeerautomaten in enkele gemeenten is opgelost. Dat betekent dat mensen daar weer moeten betalen voor het parkeren van hun auto. Exploitant Taxameter uit Amsterdam laat dat maandag weten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ook op dinsdag worden er geen colleges gegeven op de TU Eindhoven. De onderwijsinstelling is in het weekeinde getroffen door een cyberaanval. Daardoor waren de colleges van maandag ook al geschrapt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Utrechtsch Studenten Corps (USC) krijgt dit jaar weer subsidie van de Hogeschool Utrecht (HU) en de Universiteit Utrecht (UU). Ook zijn vertegenwoordigers van de studentenvereniging bij de start van het nieuwe collegejaar op 1 september weer welkom bij officiële gelegenheden van de universiteit en de hogeschool.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere politici zien af van hun voorgenomen bezoek aan de grootste land- en tuinbouwbeurs van Europa, de Grüne Woche, die vanaf vrijdag in Berlijn wordt gehouden. Het gaat onder meer om de Zeeuwse landbouwgedeputeerde Arno Vael (BBB), landbouwgedeputeerde Harold Zoet uit Gelderland (BBB) en gedeputeerde Gert Harm ten Bolscher uit Overijssel (SGP). De beurs vindt plaats op enkele tientallen kilometers afstand van het bedrijf in de Duitse deelstaat Brandenburg waar afgelopen week bij waterbuffels besmettingen met mond-en-klauwzeer (MKZ) zijn geconstateerd.
7 uur geleden