Verdachte van schilderijenroof Van Gogh en Hals voor rechter
LELYSTAD (ANP) - De 59-jarige Nils M., die verdacht wordt van de diefstal van schilderijen van Vincent van Gogh en Frans Hals, moet zich vrijdag bij de rechtbank in Lelystad verantwoorden voor de dubbele kunstroof. Beide kunstwerken zijn miljoenen euro's waard.
Bij museum Singer Laren werd in maart 2020 het schilderij 'Lentetuin, de pastorietuin te Nuenen in het voorjaar' gestolen. Het museum in Laren had het werk uit 1884 in bruikleen van het Groninger Museum. Vijf maanden later werd het doek 'Twee lachende jongens' van Frans Hals weggenomen uit museum Hofje van Mevrouw van Aerden in Leerdam. Dit werk uit 1626 of 1627 is al twee keer eerder geroofd, in 2011 en 1998. Het schilderij met een geschatte waarde van 15 miljoen euro was toen respectievelijk zes maanden en drie jaar zoek.
M. heeft beide diefstallen met een of meer anderen gepleegd, zo vermoedt het OM. Hij werd in april in Baarn aangehouden. Bij zijn aanhouding werden een pistool en ruim 10.000 MDMA-pillen gevonden. De schilderijen zijn nog niet teruggevonden.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo gaat in maart verder met de inhoudelijke behandeling van de zaak. Tot die tijd zijn er nog twee kwesties die vragen om een oplossing. Zo heeft hoofdverdachte Ridouan Taghi nog altijd geen verdediging en vinden advocaten dat ze door strenger toezicht in gevangenissen hun werk niet goed kunnen doen.
11 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil opheldering over het voornemen van de gemeente Amsterdam om cruiseschepen vanaf 2035 te weren uit de stad. Volgens gedeputeerde Esther Rommel (VVD) heeft Amsterdam dat vooraf niet besproken met andere betrokken partijen, waaronder de provincie. "Ik ben van plan daar een goed gesprek over aan te gaan", aldus Rommel na vragen van diverse partijen uit Provinciale Staten.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 66-jarige Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime informatie aan de Marokkaanse geheime dienst, ziet de strafzaak tegen hem als "een misverstand". Dinsdag, op de eerste dag van zijn inhoudelijke proces, hield de voormalige analist van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) vol dat hij staatsgeheimen in zijn bezit had om mee te werken en "niet om aan derden te verstrekken".
40 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is opgelopen naar 2162. Dat is het hoogste aantal sinds begin november. In het complex verblijven 74 mensen meer dan op maandag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het centrum van Amsterdam krijgt deze zomer een Walk of Pride, een looproute met speciale tegels waarop de namen staan van "helden uit de internationale lhbtiq+-gemeenschap". De gemeente laat weten dat de eerste 52 tegels worden onthuld tijdens het evenement WorldPride. Daar draagt de gemeente 50.000 euro subsidie aan bij.
4 uur geledenDEN HOORN (ANP) - De politie zoekt nog naar antwoorden in de zaak van de 16-jarige jongen die vorige maand in Den Hoorn is doodgestoken. Ook is bij de politie niet duidelijk waarom de jongen uit Delft die avond op donderdag 22 januari bij de Spoorplaats in Den Hoorn was.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.
19 uur geleden