Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte van opruiing en bedreigen van Jaap van Dissel komt vrij

Verdachte van opruiing en bedreigen van Jaap van Dissel komt vrij

DEN HAAG (ANP) - Een 56-jarige man uit Krimpen aan den IJssel die in september werd opgepakt voor opruiing en bedreiging van Jaap van Dissel van het RIVM en coronaminister Hugo de Jonge komt voorlopig op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag besloot vrijdag het voorarrest van Hans de M. met ingang van maandag te schorsen. Hij mag het verdere verloop van zijn strafzaak in vrijheid afwachten.

De verdachte uit Krimpen aan den IJssel zou op internet een video hebben geplaatst waarin hij over Hugo de Jonge zegt: "Deze gast mag helemaal niet vrij rondlopen. De eerste keer dat je hem ziet in Den Haag of waar dan ook, pak hem. Douw hem in je auto, douw hem in je kofferbak. Afvoeren. Einde discussie. Einde democratische wegen." Daarbij maakt hij een snijbeweging langs zijn keel.

In een andere video zegt hij over Van Dissel: "De enige bek die dicht gaat, is die van hem. En meneer Van Dissel. Want … die gaat wel heel lang dicht .. Als hij zou weten wat wij weten. Holy moly, man. Ik zou niet lekker meer slapen." In een derde video maakt de verdachte zich volgens het OM schuldig aan smaad en laster tegen een huisarts uit Bodegraven. Bodegraven is de plaats waar tientallen complotdenkers begin dit jaar op de begraafplaats samenkwamen om bloemen op kindergraven neer te leggen, omdat ze geloven in rituele kindermoorden.

Complotdenkers

De man zei vrijdag in de rechtbank tijdens een inleidende zitting zich te hebben laten meeslepen door complotdenkers Joost Knevel en Wouter Raatgever en heeft daar "onbeschrijfelijk veel spijt van". Het OM had zich niet tegen een schorsing van zijn voorarrest verzet. De rechtbank noemde het een oprechte spijtbetuiging.

De rechtbank verbindt tal van voorwaarden aan de schorsing, waaronder een verbod om zich op internet uit te laten over Van Dissel en de huisarts. Ook krijgt hij een contactverbod met de medeverdachten Knevel en Raatgever en mag hij zich niet op websites uitlaten over premier Mark Rutte, De Jonge en de huisarts. Tevens legt de rechtbank hem een locatieverbod op. Hij mag zich niet vertonen in Bodegraven en Woerden.

Meer uit Binnenland

Illegale volgcookies op sites van zeven politieke partijen

DEN HAAG (ANP) - Stichting Data Bescherming Nederland (SDBN) heeft kort voor de verkiezingen op de websites van zeven politieke partijen illegale volgcookies ontdekt. Na een waarschuwing hebben vijf partijen toegezegd hun websites aan te passen. Alleen 50Plus en Forum voor Democratie (FVD) hebben niet gereageerd, meldt de stichting maandag.

50 minuten geleden
Advocaten zien meeste onrechtsstatelijke plannen bij PVV en Forum

DEN HAAG (ANP) - PVV en Forum voor Democratie (FVD) hebben de meeste plannen die indruisen tegen de rechtsstaat, concludeert de Nederlandse orde van advocaten (NOvA). Na alle verkiezingsprogramma's te hebben doorgelicht, krijgt Forum 33 en PVV 30 rode vlaggen van de advocatenclub. Met name over asiel zien de advocaten bij deze en andere partijen veel onrechtsstatelijke plannen.

54 minuten geleden
Zuid-Holland draagt 11 locaties Groene Hart aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft elf locaties in het Groene Hart aangewezen waar windturbines zouden mogen komen. Uit een verkennend onderzoek bleek al dat in het open polderlandschap ruimte is voor maximaal 67 turbines van 240 meter, iets wat tot veel ophef leidde.

59 minuten geleden
Van Weel heeft begrip voor tegenhouden hulpgoederen voor Gaza

LUXEMBURG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat ervan uit dat Israël vanaf maandag weer hulpgoederen voor Gaza doorlaat nu het staakt-het-vuren weer is hervat. Hij begrijpt dat Israël de afgelopen dagen geen goederen heeft doorgelaten omdat het staakt-het-vuren de afgelopen dagen werd geschonden en de situatie daardoor ter plekke niet veilig was, zei Van Weel voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Van Weel voorstander van betreden van schepen schaduwvloot

LUXEMBURG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) is "volledig voor" strengere maatregelen tegen de Russische schaduwvloot, zoals het betreden van schepen voor controle. "Wij steunen alle plannen die de EU daarvoor op tafel legt", zei hij voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "We kijken heel nauwkeurig of dat voor ons ook soelaas zou bieden."

1 uur geleden
Dwangsom voor te veel mensen in Ter Apel boven 1 miljoen euro

TER APEL (ANP) - De dwangsom die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen omdat er te veel mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben verbleven, is opgelopen tot boven de 1 miljoen euro. Dit weekend sliepen er alle nachten weer meer dan 2000 asielzoekers. Sinds 9 september gebeurt dat weer vaak, voor elke keer moet het orgaan 50.000 euro aan de gemeente Westerwolde betalen.

1 uur geleden
Controle na asbestsanering schiet in derde van gevallen tekort

DEN HAAG (ANP) - Ruim een derde van de achttien gecertificeerde bedrijven die controles uitvoeren na asbestsanering, voert zijn werk niet goed uit. Daardoor worden gebouwen schoon verklaard terwijl er nog asbestresten aanwezig zijn, waarschuwt de Arbeidsinspectie.

1 uur geleden