Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte neerschieten Slowaakse premier blijft vastzitten

Verdachte neerschieten Slowaakse premier blijft vastzitten

PEZINOK (ANP/AFP) - De verdachte van het neerschieten van de Slowaakse premier Robert Fico blijft vastzitten. Dat besloot de Slowaakse rechtbank, waar de man zaterdag is voorgeleid. Hij wordt verdacht van poging tot moord.

Slowaakse media berichten dat de verdachte een 71-jarige dichter is, Juraj Cintula. Een woordvoerster van de rechtbank in Pezinok zei dat de man niet vrijkomt omdat wordt gevreesd dat hij kan vluchten of nieuwe strafbare feiten zal begaan.

Fico raakte afgelopen week ernstig gewond in de plaats Handlová. Hij liep na een bijeenkomst naar een groep aanhangers en werd toen onder vuur genomen. De premier liep meerdere schotwonden op. Zijn toestand wordt omschreven als stabiel.

Erotische poëzie

De Amerikaanse krant The New York Times schrijft dat de verdachte duistere, erotische poëzie schreef. Hij zou ook zelf een boek hebben gepubliceerd waarin hij uithaalde naar Roma en zich afvroeg waarom er nog geen Slowaakse tegenhanger is van de Noorse terrorist Anders Breivik.

Sommige kennissen van de man waren volgens de krant ook niet verrast dat hij was aangehouden. "Hij was altijd zo raar en boos", zegt een voormalige collega. "Het was een kwestie van tijd voordat er iets zou gebeuren."

Meer uit Buitenland

Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

3 minuten geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

46 minuten geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

2 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

4 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

5 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

6 uur geleden
Groep militairen claimt staatsgreep te hebben gepleegd in Benin

COTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.

7 uur geleden