Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord bij bed and breakfast Valkenswaard wil levenslang

Verdachte moord bij bed and breakfast Valkenswaard wil levenslang

DEN BOSCH (ANP) - De 46-jarige Martien M. uit Eindhoven vindt dat hij een levenslange gevangenisstraf moet krijgen vanwege de moord op zijn vriendin in een bed and breakfast in Valkenswaard. Zijn advocate zei dat vrijdag na een korte tussentijdse zitting in de strafzaak bij de rechtbank in Den Bosch. Hij heeft spijt van zijn daad, aldus de advocate.

De psycholoog en psychiater die hem onderzochten vinden hem volledig ontoerekeningsvatbaar en hebben tbs met dwangverpleging geadviseerd. "Als hij geen levenslang krijgt, wil hij dat wel", zei zijn raadsvrouw Lily van Poucke.

M. was in het verleden psychotisch, maar door medicijnen was dat onder controle. Toen hij een relatie kreeg met de 33-jarige Eindhovense stopte hij met de medicatie. Dat was omdat zijn vriendin niet van de antipsychotica hield. Daardoor kwamen zijn wanen weer terug. Hij dacht op 1 februari van dit jaar dat hij haar moest redden van "iets heel ergs", aldus zijn advocate. Dat leidde ertoe dat hij haar sloeg met een fles en doodstak met een mes. De man heeft benadrukt dat hij zelf de keuze maakte om te stoppen met medicatie.

M. was vrijdag zelf niet aanwezig op de korte tussentijdse zitting. Het onderzoek is nagenoeg klaar. Op 19 oktober wordt de zaak inhoudelijk behandeld.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

1 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

4 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

8 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

12 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

12 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

15 uur geleden