Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte moord bij bed and breakfast Valkenswaard wil levenslang

Verdachte moord bij bed and breakfast Valkenswaard wil levenslang

DEN BOSCH (ANP) - De 46-jarige Martien M. uit Eindhoven vindt dat hij een levenslange gevangenisstraf moet krijgen vanwege de moord op zijn vriendin in een bed and breakfast in Valkenswaard. Zijn advocate zei dat vrijdag na een korte tussentijdse zitting in de strafzaak bij de rechtbank in Den Bosch. Hij heeft spijt van zijn daad, aldus de advocate.

De psycholoog en psychiater die hem onderzochten vinden hem volledig ontoerekeningsvatbaar en hebben tbs met dwangverpleging geadviseerd. "Als hij geen levenslang krijgt, wil hij dat wel", zei zijn raadsvrouw Lily van Poucke.

M. was in het verleden psychotisch, maar door medicijnen was dat onder controle. Toen hij een relatie kreeg met de 33-jarige Eindhovense stopte hij met de medicatie. Dat was omdat zijn vriendin niet van de antipsychotica hield. Daardoor kwamen zijn wanen weer terug. Hij dacht op 1 februari van dit jaar dat hij haar moest redden van "iets heel ergs", aldus zijn advocate. Dat leidde ertoe dat hij haar sloeg met een fles en doodstak met een mes. De man heeft benadrukt dat hij zelf de keuze maakte om te stoppen met medicatie.

M. was vrijdag zelf niet aanwezig op de korte tussentijdse zitting. Het onderzoek is nagenoeg klaar. Op 19 oktober wordt de zaak inhoudelijk behandeld.

Meer uit Binnenland

Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

2 uur geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

2 uur geleden
Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

3 uur geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

3 uur geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

4 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

18 uur geleden