
Verdachte koffer Utrecht CS loos alarm, treinen gaan weer rijden
UTRECHT (ANP) - De koffer die onbeheerd was achtergebleven op Utrecht Centraal bevatte geen gevaarlijke spullen. Kort na 22.30 uur liet de politie na onderzoek van het Team Explosieven Verkenning weten dat er sprake was van loos alarm.
De koffer wordt volgens een woordvoerster overgedragen aan de afdeling gevonden voorwerpen. Het station was uit voorzorg ontruimd maar wordt weer vrijgegeven.
De NS besloot eerder het treinverkeer van en naar Utrecht Centraal stil te leggen omdat er op een aantal perrons niet kon worden gestopt. De treindienst wordt volgens een woordvoerster weer opgestart, maar de NS raadt reizigers wel aan om goed de reisplanner in de gaten te houden en ook rekening te houden met vertragingen. "We proberen alles weer zo snel mogelijk normaal te krijgen", zei ze.
Utrecht is een belangrijk knooppunt en als daar iets aan de hand is, leidt dat doorgaans tot ernstige verstoring in een groot deel van de Randstad en Oost- en Noord-Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij een explosie en een brand in een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een dode gevallen, meldt de politie. Ook raakten twaalf personen gewond, drie van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen zijn ter plekke behandeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Meerdere mensen raakten gewond, twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - Twee verdachten die eerder zijn opgepakt voor de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem, worden verdacht van poging tot doodslag en beroving. Het gaat om mannen van 23 en 24 jaar. Een 20-jarige Heemskerker wordt verdacht van bedreiging en bezit van een explosief. Zij zitten alle drie nog vast, bevestigt het Openbaar Ministerie Noord-Holland vrijdagmiddag berichtgeving van RTL Boulevard.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het stadion van FC Utrecht verrijzen vier hoge woontorens. Die moeten in de hoeken tussen de vier tribunes worden gebouwd. Dat gebeurt in fases, zodat wedstrijden van de Eredivisionist gewoon door kunnen gaan. De Galgenwaard wordt het eerste stadion in Nederland met woningen erin.
6 uur geleden