Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte in zaak Eftermid ontkent, noemt kroongetuige leugenaar

Verdachte in zaak Eftermid ontkent, noemt kroongetuige leugenaar

AMSTERDAM (ANP) - Mouad K. (33), een van de verdachten in de strafzaak Eftermid, ontkent dat hij iets te maken heeft met de verdenkingen tegen hem. K. wordt verdacht van betrokkenheid bij twee moorden. Justitie sloot met een van de verdachten in deze zaak een kroongetuigendeal. Deze Dominique K.(29) woonde de zitting woensdag bij in een aparte cabine. "Aan die leugenaar in dat hokje ga ik geen woorden vuilmaken", zei Mouad K. in zijn laatste woord.

De kroongetuige heeft belastende verklaringen over zijn criminele contacten afgelegd in ruil voor een lagere strafeis van het Openbaar Ministerie. Het AD meldde eerder dat het OM 13 jaar cel zal eisen in plaats van 26 jaar, maar dit werd op de zitting niet bevestigd. De verklaringen gaan onder meer over moorden gepleegd in een conflict tussen crimineel Roger P., bijnaam Piet Costa, en een voormalig zakenpartner. De strafzaak gaat onder meer over twee moorden in Rotterdam en Amsterdam, waarvan de laatste waarschijnlijk een vergismoord was, en een moordpoging.

Advocaat Guy Weski van Mouad K. trok tijdens de zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp de betrouwbaarheid van verklaringen afgelegd door de kroongetuige in twijfel. Ook zette hij vraagtekens bij zijn motief om samen te werken met justitie. Volgens advocaat Onno de Jong, die de kroongetuige bijstaat, stapte zijn client naar justitie uit "lijfsbehoud", omdat zijn leven gevaar liep. "De strafkorting kwam voor hem op de allerlaatste plaats", volgens De Jong.

De rechtbank besloot dat Mouad K. blijft vastzitten tot de volgende zitting, die staat vooralsnog gepland op 22 februari.

Meer uit Binnenland

Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.

3 uur geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

8 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

8 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

9 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

9 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

10 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

11 uur geleden