Verdachte in zaak Eftermid ontkent, noemt kroongetuige leugenaar
AMSTERDAM (ANP) - Mouad K. (33), een van de verdachten in de strafzaak Eftermid, ontkent dat hij iets te maken heeft met de verdenkingen tegen hem. K. wordt verdacht van betrokkenheid bij twee moorden. Justitie sloot met een van de verdachten in deze zaak een kroongetuigendeal. Deze Dominique K.(29) woonde de zitting woensdag bij in een aparte cabine. "Aan die leugenaar in dat hokje ga ik geen woorden vuilmaken", zei Mouad K. in zijn laatste woord.
De kroongetuige heeft belastende verklaringen over zijn criminele contacten afgelegd in ruil voor een lagere strafeis van het Openbaar Ministerie. Het AD meldde eerder dat het OM 13 jaar cel zal eisen in plaats van 26 jaar, maar dit werd op de zitting niet bevestigd. De verklaringen gaan onder meer over moorden gepleegd in een conflict tussen crimineel Roger P., bijnaam Piet Costa, en een voormalig zakenpartner. De strafzaak gaat onder meer over twee moorden in Rotterdam en Amsterdam, waarvan de laatste waarschijnlijk een vergismoord was, en een moordpoging.
Advocaat Guy Weski van Mouad K. trok tijdens de zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp de betrouwbaarheid van verklaringen afgelegd door de kroongetuige in twijfel. Ook zette hij vraagtekens bij zijn motief om samen te werken met justitie. Volgens advocaat Onno de Jong, die de kroongetuige bijstaat, stapte zijn client naar justitie uit "lijfsbehoud", omdat zijn leven gevaar liep. "De strafkorting kwam voor hem op de allerlaatste plaats", volgens De Jong.
De rechtbank besloot dat Mouad K. blijft vastzitten tot de volgende zitting, die staat vooralsnog gepland op 22 februari.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van Bonaire die betrokken waren bij de klimaatzaak tegen de Nederlandse overheid, zijn verheugd over de erkenning die zij van de rechtbank in Den Haag hebben gekregen. "Wij voelen ons tweederangsburgers en moeten altijd vechten om dingen voor elkaar te krijgen. Dat de rechter zei dat wij worden gediscrimineerd, dat vond ik te gek. Dat dwingt respect af", reageert kunstenares Jackie Bernabela, die in traditionele klederdracht het vonnis heeft bijgewoond.
49 minuten geledenDE BILT (ANP) - Naast het noorden moeten donderdag ook de provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel rekening houden met gladheid door sneeuwval. Daar geldt vanaf de nacht tot begin van de middag code geel. Het KNMI verwacht op veel plaatsen 1 tot 2 centimeter sneeuw.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de rechter vandaag heeft geoordeeld dat de Staat onrechtmatig heeft gehandeld tegen de bewoners van Bonaire, is een "stevige uitspraak", vindt het kabinet. "De Staat neemt deze zeer serieus", laat een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat weten. De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van het Caribische eiland te beschermen tegen klimaatverandering, oordeelde de rechter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is te afhankelijk van een paar grote buitenlandse ICT-leveranciers. Dit geldt niet alleen voor de overheid, maar bijvoorbeeld ook voor de zorg en het betalingsverkeer. Als een ander land die afhankelijkheid ooit gebruikt om Nederland onder druk te zetten, "kan Nederland volledig tot stilstand komen", waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep opnieuw een werkstraf van tweehonderd uur geƫist tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie voor opruiing. De strafeis bij het gerechtshof is gelijk aan de straf die de rechtbank de parlementariƫr in juni 2024 oplegde, waartegen Van Meijeren hoger beroep instelde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Ook moet de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs. De rechtbank in Den Haag heeft een deel van de eisen van Greenpeace daarover toegewezen.
3 uur geleden