Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte in zaak Eftermid ontkent, noemt kroongetuige leugenaar

Verdachte in zaak Eftermid ontkent, noemt kroongetuige leugenaar

AMSTERDAM (ANP) - Mouad K. (33), een van de verdachten in de strafzaak Eftermid, ontkent dat hij iets te maken heeft met de verdenkingen tegen hem. K. wordt verdacht van betrokkenheid bij twee moorden. Justitie sloot met een van de verdachten in deze zaak een kroongetuigendeal. Deze Dominique K.(29) woonde de zitting woensdag bij in een aparte cabine. "Aan die leugenaar in dat hokje ga ik geen woorden vuilmaken", zei Mouad K. in zijn laatste woord.

De kroongetuige heeft belastende verklaringen over zijn criminele contacten afgelegd in ruil voor een lagere strafeis van het Openbaar Ministerie. Het AD meldde eerder dat het OM 13 jaar cel zal eisen in plaats van 26 jaar, maar dit werd op de zitting niet bevestigd. De verklaringen gaan onder meer over moorden gepleegd in een conflict tussen crimineel Roger P., bijnaam Piet Costa, en een voormalig zakenpartner. De strafzaak gaat onder meer over twee moorden in Rotterdam en Amsterdam, waarvan de laatste waarschijnlijk een vergismoord was, en een moordpoging.

Advocaat Guy Weski van Mouad K. trok tijdens de zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp de betrouwbaarheid van verklaringen afgelegd door de kroongetuige in twijfel. Ook zette hij vraagtekens bij zijn motief om samen te werken met justitie. Volgens advocaat Onno de Jong, die de kroongetuige bijstaat, stapte zijn client naar justitie uit "lijfsbehoud", omdat zijn leven gevaar liep. "De strafkorting kwam voor hem op de allerlaatste plaats", volgens De Jong.

De rechtbank besloot dat Mouad K. blijft vastzitten tot de volgende zitting, die staat vooralsnog gepland op 22 februari.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

11 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

11 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

11 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

12 uur geleden