Verdachte in zaak Eftermid ontkent, noemt kroongetuige leugenaar
AMSTERDAM (ANP) - Mouad K. (33), een van de verdachten in de strafzaak Eftermid, ontkent dat hij iets te maken heeft met de verdenkingen tegen hem. K. wordt verdacht van betrokkenheid bij twee moorden. Justitie sloot met een van de verdachten in deze zaak een kroongetuigendeal. Deze Dominique K.(29) woonde de zitting woensdag bij in een aparte cabine. "Aan die leugenaar in dat hokje ga ik geen woorden vuilmaken", zei Mouad K. in zijn laatste woord.
De kroongetuige heeft belastende verklaringen over zijn criminele contacten afgelegd in ruil voor een lagere strafeis van het Openbaar Ministerie. Het AD meldde eerder dat het OM 13 jaar cel zal eisen in plaats van 26 jaar, maar dit werd op de zitting niet bevestigd. De verklaringen gaan onder meer over moorden gepleegd in een conflict tussen crimineel Roger P., bijnaam Piet Costa, en een voormalig zakenpartner. De strafzaak gaat onder meer over twee moorden in Rotterdam en Amsterdam, waarvan de laatste waarschijnlijk een vergismoord was, en een moordpoging.
Advocaat Guy Weski van Mouad K. trok tijdens de zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp de betrouwbaarheid van verklaringen afgelegd door de kroongetuige in twijfel. Ook zette hij vraagtekens bij zijn motief om samen te werken met justitie. Volgens advocaat Onno de Jong, die de kroongetuige bijstaat, stapte zijn client naar justitie uit "lijfsbehoud", omdat zijn leven gevaar liep. "De strafkorting kwam voor hem op de allerlaatste plaats", volgens De Jong.
De rechtbank besloot dat Mouad K. blijft vastzitten tot de volgende zitting, die staat vooralsnog gepland op 22 februari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
11 uur geleden