Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte fatale steekpartij festival: ik heb Jimmy niet gestoken

Verdachte fatale steekpartij festival: ik heb Jimmy niet gestoken

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Derzik H., verdacht van het doodsteken van Jimmy Schepers op festival Solid Grooves in Amsterdam, heeft maandag ontkend dat hij de dood van het 21-jarige slachtoffer op zijn geweten heeft. "Ik heb Jimmy gewoon niet gestoken."

De rechtbank in Amsterdam is onder grote publieke belangstelling begonnen aan het strafproces tegen H. en twee medeverdachten.

Alleen H. wordt verdacht van de doodslag op Schepers. Het Openbaar Ministerie beschuldigt de andere twee van onder meer openlijke geweldpleging. Zij zouden betrokken zijn geweest bij de vechtpartij waarin de dodelijke messteken zijn toegediend. Het festival vond plaats op 28 mei vorig jaar, aan de Donauweg in het Westelijk Havengebied in Amsterdam. De sfeer was grimmig en op het festival waren veel meer bezoekers dan toegestaan.

Compilatie van beelden

De rechtbank bekeek ter zitting een compilatie van beelden van het geweld, samengesteld uit tientallen filmpjes die de politie aangeleverd heeft gekregen. Daarop is te zien dat het er heftig aan toegaat tijdens de vechtpartij en dat H. zwaait met een mes en daarmee herhaaldelijk uithaalt. Niet is te zien dat Schepers wordt getroffen, wel hoe hij wegrent. Hij is twee keer in zijn buik geraakt en bezweek diezelfde avond in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.

De vriend van Schepers' zus werd geraakt in zijn schouder, een derde betrokkene in zijn arm en borst. Een vrouw kreeg een vuistslag in haar gezicht.

Confrontatie opgezocht

H. heeft aanvankelijk gezwegen en gezegd dat hij zich niets van de betreffende avond kan herinneren. Op de zitting, geconfronteerd met de videobeelden, gaf hij toe dat hij de twee vrienden van Schepers met het mes heeft geraakt. Volgens de officier van justitie bleef hij "de confrontatie opzoeken". H. zou die avond veel drank en drugs hebben gebruikt. Het mes kreeg hij op het festivalterrein van een vriend, zegt hij. De ruzie met Schepers en zijn gezelschap zou zijn ontstaan nadat een van hen tegen medeverdachte Arginio E. (22) was aangebotst.

De politie kon de drie verdachten kort na het geweld aanhouden. H. nam het gebruikte mes mee zijn politiecel in, omdat het bij de fouillering niet werd gevonden. Hij verborg het een paar dagen in zijn matras en wist het uiteindelijk via het eten weg te gooien.

Nabestaanden

Dinsdag maken de nabestaanden van Schepers en slachtoffers gebruik van hun spreekrecht. Daarna zal het OM zijn visie op de zaak uiteenzetten en de strafeisen formuleren.

Meer uit Binnenland

Schoof betuigt steun aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.

1 uur geleden
Aantal zelfdodingen licht gedaald, zorgen over jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.

3 uur geleden
Woningen ontruimd om brand na mogelijke explosie in Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.

5 uur geleden
Acht aanhoudingen na ongeregeldheden in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.

6 uur geleden
ME ingezet om onrust in Haagse Schilderswijk na finale Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Nederlanders vrezen niet meer op de VS te kunnen rekenen

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.

8 uur geleden
Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

13 uur geleden