
Verdachte beschieten ambassade Saudi-Arabië voor de rechter
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag behandelt dinsdag de strafzaak tegen Mohamed A., die wordt verdacht van het beschieten van de ambassade van Saudi-Arabië in Den Haag eind vorig jaar. Er was meerdere keren geschoten op het ambassadegebouw aan de Koninginnegracht. Niemand raakte gewond.
De 41-jarige man uit Zoetermeer handelde volgens het Openbaar Ministerie met terroristisch oogmerk. Het OM verdenkt A. verder van poging tot moord of doodslag op de bewaker van het gebouw, "het plegen van geweld tegen een gebouw van een internationaal beschermd persoon" en bedreiging. Hij is eerder ook al veroordeeld tot een geldboete voor het bekladden van het gebouw.
Saudi-Arabië heeft de beschieting van zijn ambassade veroordeeld en repte van een "laffe aanval". De ambassade riep Saudi’s in Nederland op extra waakzaam te zijn.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - Bij een conflict met meerdere personen in een supermarkt in Vlissingen is geschoten. Een man raakte zwaargewond, meldt de politie op X. De politie heeft een verdachte aangehouden. Het slachtoffer wordt gereanimeerd, zegt een woordvoerder van de politie.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie kijkt "zeer tevreden" terug op het verloop van het Festival op de Ring in Amsterdam zaterdag, zegt een woordvoerster zondag. Er zijn tijdens het evenement twee aanhoudingen verricht.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zondagochtend extra journaals uit in verband met de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in Iran. De nieuwsbulletins worden vanaf 09.00 uur uitgezonden op NPO 1. Daardoor vervallen enkele herhalingen, laat de NPO weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlanders in Iran en andere landen in het Midden-Oosten gewaarschuwd voor escalatie van het conflict tussen Israël en Iran na de aanvallen van de VS op Iraanse nucleaire installaties.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim 200.000 mensen hebben zaterdag een bezoek gebracht aan het Festival op de Ring in Amsterdam, dat volgens de organisatie zonder grote incidenten lijkt te zijn verlopen. "Op de meeste plekken was het druk maar beheersbaar", aldus een woordvoerder. Alleen de "highway rave" van Audio Obscura werd tijdelijk stilgelegd, omdat het daar zo druk werd dat mensen over de hekken klommen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het optreden op het Festival op de Ring in Amsterdam dat was stilgelegd omdat er bezoekers over de hekken waren geklommen, kan het laatste halfuur van het festival alsnog doorgaan. "We hebben extra maatregelen getroffen bij Audio Obscura", laat een woordvoerder van de organisatie weten. "Door politie en beveiliging samen is een veilige situatie gecreëerd, waardoor Audio Obscura het laatste halfuur weer open kan."
15 uur geledenLAGOS (ANP) - Nederland heeft zaterdag de zogeheten Benin Bronzen officieel teruggegeven aan Nigeria. Het gaat om 119 kunstvoorwerpen die in 1897 door Engeland zijn geroofd uit het toenmalige koninkrijk Benin in het westen van Afrika en die later in Nederland terechtkwamen. In het Nationaal Museum in Lagos ondertekenden Nigeriaanse en Nederlandse vertegenwoordigers de overdracht.
15 uur geleden