Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte aanslagen Poolse supermarkten bekent plaatsen bommen

Verdachte aanslagen Poolse supermarkten bekent plaatsen bommen

HAARLEM (ANP) - Een 20-jarige verdachte heeft bekend explosieven te hebben geplaatst bij Poolse supermarkten in Aalsmeer, Beverwijk en Tilburg. Dat bevestigt zijn advocaat na eerdere berichtgeving van NH Nieuws. De explosies veroorzaakten grote schade bij de drie supermarkten die doelwit waren in december en januari.

De 20-jarige Hyron A. zegt de explosieven in opdracht te hebben geplaatst. Wie de opdrachtgever is, wil hij niet zeggen. "Er werd contact met mij gelegd. Ik wilde geld verdienen, maar dat heb ik nooit gehad", verklaarde A. volgens NH Nieuws bij de politie.

Maandag werd de bekentenis in de rechtszaak bekendgemaakt bij een tussentijdse zitting, aldus advocaat Veerle Hammerstein. A. was al verdachte van het plaatsen van de explosieven in Beverwijk en Tilburg, waar in januari een aanslag was. Hij wordt er nu dus ook van verdacht datzelfde afgelopen december bij de getroffen supermarkt in Aalsmeer te hebben gedaan.

Justitie in Noord-Holland heeft, inclusief A., negen verdachten in beeld voor de aanslagen op de Poolse supermarkten en de pogingen daartoe die er zijn geweest. Het negental wordt in twee verschillende onderzoeken vervolgd. Het motief voor de aanslagen is nog steeds onbekend.

Volgens zijn advocaat wordt de zaak van A. waarschijnlijk afgesplitst van die van de andere verdachten. Een psychologisch onderzoek moet uitwijzen of hij als minderjarige berecht moet worden. De twintigjarige zou op die manier mogelijk gemakkelijker zijn verhaal kunnen doen, zegt Hammerstein. "Als dat besloten wordt, dan komt het voor de kinderrechter." A. zit in afwachting daarvan in jeugddetentie.

Meer uit Binnenland

OM vindt tweet met vrouwengezichten van Wilders niet strafbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aangiften tegen PVV-leider Geert Wilders geseponeerd na onderzoek naar een afbeelding die in augustus vorig jaar door hem op X was geplaatst. Het plaatje bestond uit twee vrouwengezichten: links een jonge blonde vrouw met daaronder de letters PVV, rechts een boos kijkende oudere vrouw met een hoofddoek met daaronder de letters PvdA.

8 minuten geleden
Dijksma noemt geweld Loosdrecht aanval op democratie

LOOSDRECHT (ANP) - VNG-voorzitter en burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma kwalificeert het geweld in Loosdrecht "als aanval op de democratie en ondermijning van het gezag". Als regioburgemeester kwam ze woensdag steun brengen aan haar collega-burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren na de vernielingen en brandstichting dinsdagavond bij de nieuwe asielopvanglocatie. "We moeten alle middelen van de rechtsstaat inzetten om dit te bestrijden", stelt hij in een gezamenlijk persmoment.

10 minuten geleden
Cheetah ontsnapt uit verblijf in Beekse Bergen, park gesloten

HILVARENBEEK (ANP) - In safaripark Beekse Bergen is woensdag een cheetah ontsnapt uit haar verblijf, maar het dier is nog wel binnen het omheinde park. Uit voorzorg is het safaripark gesloten gebleven voor publiek. Medewerkers van het park weten waar de cheetah is en wachten op een goed moment om het dier te verdoven, laat een woordvoerster weten na berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

43 minuten geleden
OM eist twintig jaar cel tegen 20-jarige voor moord in Hilversum

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twintig jaar cel geëist tegen de 20-jarige Thommy S. voor de moord op de 21-jarige Amsterdammer Ozan Alakus. Volgens justitie is bewezen dat S. op 14 oktober 2024 veertien kogels heeft afgevuurd op het slachtoffer, dat samen met zijn vriendin in een auto zat op een parkeerplaats bij sportpark Crailoo in Hilversum.

45 minuten geleden
OM vervolgt geen militairen na heidebranden Ede en Oirschot 2025

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten geen militairen te vervolgen voor de natuurbranden tijdens oefeningen van Defensie op 3 april vorig jaar bij Ede en op 27 augustus in Oirschot. De strafzaken tegen vijf militairen worden geseponeerd.

53 minuten geleden
COA geschokt: rellen Loosdrecht zeer ingrijpend en beangstigend

LOOSDRECHT (ANP) - Opvangorgaan COA is geschokt door de agressie dinsdagavond bij het gemeentehuis in Loosdrecht waar die ochtend de eerste asielzoekers waren aangekomen. Relschoppers en vandalen bestookten de noodopvang met vuurwerk en stichtten er brand. Voor de vijftien asielzoekers en de COA-medewerkers binnen was dit "een zeer ingrijpende en beangstigende situatie".

1 uur geleden
Radboudumc noemt fouten bij hantavirus 'ongelukkige samenloop'

NIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc noemt het niet goed volgen van de procedures rondom de patiënt met het hantavirus "een ongelukkige samenloop van omstandigheden die we toeschrijven aan menselijk handelen". Twaalf medewerkers zijn tijdens het verwerken van afgenomen bloed en het afvoeren van urine mogelijk blootgesteld aan het virus. Zij zitten daarom uit voorzorg zes weken in quarantaine.

1 uur geleden