Venezuela wil voor miljarden aan goud terug van Bank of England
CARACAS (ANP) - Venezuela wil voor ruim 4 miljard dollar aan goud terug dat ligt opgeslagen in kluizen van de Britse centrale bank in Londen. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De regering en de oppositie hebben deze week overeenstemming bereikt om ongeveer 31 ton goud bij de Bank of England op te eisen.
Venezuela heeft sinds 2018 geen toegang meer tot het goud door de Britse weigering om de regering van toenmalig president Nicolás Maduro te erkennen. Venezuela wil dit goud kunnen verkopen voor herstelwerkzaamheden door de verwoestende aardbevingen in juni, waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen.
Interim-president Delcy Rodríguez heeft gezegd een brief te hebben geschreven aan koning Charles met een verzoek tot teruggave van het goud. De onderhandelingen tussen regering en oppositie over het goud kregen steun van de Verenigde Staten.
De Bank of England en de Britse regering gaven geen commentaar aan de Financial Times. De centrale bank zou eerst meer juridische duidelijkheid willen hebben over wie in Venezuela het goud in eigendom krijgt. Daarover loopt al langer een rechtszaak tussen het Verenigd Koninkrijk en Venezuela. Het Zuid-Amerikaanse land gaat gebukt onder grote corruptie, reden om te vrezen dat goud verduisterd wordt.
Meer uit Financieel
KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Het spel Pokémon Pokopia voor de Nintendo Switch 2 is in iets meer dan vier maanden ruim 5 miljoen keer verkocht. Dat heeft Nintendo vrijdag bekendgemaakt. Beleggers op de beurs in Japan reageerden direct enthousiast. Ze hopen dat Nintendo met het spel een nieuwe hit in huis heeft, die ook de verkopen van spelcomputer Switch 2 zou kunnen aanjagen.
54 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse auto-industrie is gedaald naar het laagste niveau sinds 2005 door de grote ontslagrondes bij autobouwers en toeleveranciers. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het bedrijf Groen Adviespunt stopt met "misleidende verkooppraktijken". Verkopers bellen consumenten volgens de bond ongevraagd op om adviesgesprekken, thuisbatterijen en andere verduurzamingsmaatregelen te verkopen en doen zich daarbij voor als energieleverancier of zeggen namens een energiebedrijf of netbeheerder te bellen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Bij de Franse belastingdienst is een hack geweest waarbij gegevens van belastingbetalers zijn gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Financiën. Het gaat om gegevens van zowel particulieren als bedrijven. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de exacte omvang van de hack en welke gegevens precies zijn buitgemaakt.
2 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is langer verstoord. Door de uitbarsting van vulkaan de Etna zijn alle vluchten van en naar de luchthaven van Catania opgeschort tot zaterdag 02.00 uur. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Luchthaven Zaventem bij de Belgische hoofdstad Brussel heeft in juli de drukste maand in jaren beleefd. Volgens uitbater Brussels Airport reisden er vorige maand ongeveer 2,6 miljoen passagiers via Zaventem. Dat is een toename van bijna 3 procent vergeleken met een jaar eerder en het hoogste maandelijkse passagiersaantal sinds 2019.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft vrijdag het recordniveau verder aangescherpt. Vooral de dataleveranciers RELX en Wolters Kluwer deden het goed in de hoofdindex, met koerswinsten van 3 en 4 procent. De stemming werd gesteund door hogere slotstanden op Wall Street, waar de S&P 500-index een nieuw record bereikte door optimisme dat de Federal Reserve de rente in september niet gaat verhogen.
3 uur geleden