Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela meldt akkoord met VS over repatriëring Venezolanen

Venezuela meldt akkoord met VS over repatriëring Venezolanen

CARACAS/MIAMI (ANP/RTR) - De Venezolaanse regering heeft een akkoord bereikt met die van de VS over de hervatting van repatriëring van Venezolanen die illegaal in de VS zijn. De eerste vlucht van de VS naar Venezuela staat voor zondag gepland volgens parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez.

President Donald Trump heeft recent honderden Venezolanen naar een gevangenis in El Salvador laten overbrengen. Het gaat volgens Trump om leden van de beruchte Venezolaanse criminele bende Tren de Aragua.

Parlementsvoorzitter Rodríguez heeft dat ontvoering van Venezolanen genoemd. Hij eist dat ze naar Venezuela worden overgebracht. Hij ontkent dat de betrokkenen bendeleden zijn en zegt dat "migratie geen misdaad is".

'Asymmetrische oorlog'

De twee landen staan al jaren op gespannen voet met elkaar en de Amerikaanse regering beschuldigt het Venezolaanse regime van Nicolás Maduro al geruime tijd van drugscriminaliteit. De VS erkennen Maduro niet als president. De VS hebben nog voor Trump weer president werd een beloning van 25 miljoen dollar uitgeloofd voor informatie die kan leiden tot zijn aanhouding en van enkele andere hooggeplaatsten in Venezuela.

De Miami Herald heeft gemeld dat Trump nog voor hij aantrad op de hoogte is gebracht door een gespecialiseerd team onderzoekers uit Latijns-Amerika en de VS dat al langer stelt dat Maduro's regime en Venezolaanse drugsbendes nauw samenwerken. Teamlid Gary Berntsen, een ex-CIA-topfiguur en eerder betrokken bij de speurtocht naar de terrorist Osama bin Laden, gaat nog een stap verder en zegt dat Maduro's regime drugscriminelen van Tren de Aragua opdrachten geeft en traint voor onder meer sabotageacties in de VS.

Het zou vooralsnog om driehonderd speciaal getrainde bendeleden gaan en zeker 1500 anderen van wie de identiteit is vastgesteld, mede dankzij hulp van bronnen bij justitie in Venezuela en andere Latijns-Amerikaanse landen. Er zouden er al achthonderd van zijn opgepakt. Volgens een om veiligheidsredenen anonieme zegsman van het team "voert Maduro met Venezolaanse drugscriminelen een asymmetrische oorlog tegen de VS".

Meer uit Buitenland

Houthi's kondigen meer aanvallen op Israëlische luchthavens aan

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".

28 minuten geleden
Uiterst rechtse Simion wint eerste ronde verkiezingen Roemenië

BOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.

51 minuten geleden
Rusland biedt aan te bemiddelen in Indiaas-Pakistaans conflict

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.

1 uur geleden
Duitsland: asielprocedures buiten de EU 'mogelijk maar lastig'

BERLIJN (ANP/DPA) - Het uitbesteden van asielprocedures naar landen buiten de EU is theoretisch mogelijk, maar in de praktijk lastig uit te voeren. Dat blijkt uit een evaluatie door het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie overwoog drie opties voor de derdelandenbenadering: het Rwanda-model, een Albanië-model en een Away-model.

5 uur geleden
Bomaanslag verijdeld tijdens concert Lady Gaga in Rio

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.

6 uur geleden
Netanyahu belooft vergelding raketaanval Houthi's op vliegveld

TEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.

6 uur geleden
Poetin zegt veel na te denken over zijn opvolging

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.

9 uur geleden