Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezolaanse oppositieleider Machado strijdvaardig bij betoging

Venezolaanse oppositieleider Machado strijdvaardig bij betoging

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado heeft zich bij de menigte gevoegd die in Caracas bijeenkwam om te protesteren tegen de herverkiezing van de autocratische president Nicolás Maduro. Ze was na de omstreden uitslag van de stembusgang nog niet in het openbaar verschenen, maar was zaterdag prominent en strijdvaardig aanwezig.

Machado werd bij aankomst begroet met vreugdekreten en geschreeuw om "vrijheid". Als reactie zei ze tegen de duizenden betogers: "We zijn nog nooit zo sterk geweest als vandaag. Het regime was nog nooit zo zwak. Het is elke legitimiteit kwijt."

Machado kwam aanrijden in vrachtwagen met daarom de tekst "Venezuela heeft gewonnen". Ze werd vergezeld door verscheidene andere tegenstanders van Maduro, die alom wordt beschuldigd van verkiezingsfraude.

Getwijfeld

Edmundo Gonzalez Urrutia, die door de oppositie naar voren was geschoven als presidentskandidaat doordat het regime Machado daarvoor had uitgesloten, ontbrak. Hij verscheen ook niet bij een hoorzitting van het Hooggerechtshof, nadat Maduro het tribunaal had gevraagd de verkiezingsuitslag te onderzoeken en te certificeren.

De Venezolaanse kiesraad bevestigde vrijdag Maduro als officiële winnaar met 52 procent van de stemmen tegen Gonzalez Urrutia 43, een nog ruimer verschil dan daags na de stembusgang werd bekendgemaakt. Om dat te vieren had Maduro zijn aanhang ook opgeroepen zaterdag mee te doen aan de "moeder van alle marsen" in Caracas.

Behalve in Venezuela zelf - de oppositie schatte op grond van peilingen en exitpolls door 70 procent van de kiesgerechtigden te zijn gesteund - werd ook elders openlijk getwijfeld aan de uitslag. Onder andere de Verenigde Staten, Argentinië, Ecuador en Uruguay spraken uit dat er moet zijn gesjoemeld.

Meer uit Buitenland

Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

12 minuten geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

1 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

1 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

2 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

2 uur geleden
Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

4 uur geleden
EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

4 uur geleden