Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezolaanse oppositieleider Machado strijdvaardig bij betoging

Venezolaanse oppositieleider Machado strijdvaardig bij betoging

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado heeft zich bij de menigte gevoegd die in Caracas bijeenkwam om te protesteren tegen de herverkiezing van de autocratische president Nicolás Maduro. Ze was na de omstreden uitslag van de stembusgang nog niet in het openbaar verschenen, maar was zaterdag prominent en strijdvaardig aanwezig.

Machado werd bij aankomst begroet met vreugdekreten en geschreeuw om "vrijheid". Als reactie zei ze tegen de duizenden betogers: "We zijn nog nooit zo sterk geweest als vandaag. Het regime was nog nooit zo zwak. Het is elke legitimiteit kwijt."

Machado kwam aanrijden in vrachtwagen met daarom de tekst "Venezuela heeft gewonnen". Ze werd vergezeld door verscheidene andere tegenstanders van Maduro, die alom wordt beschuldigd van verkiezingsfraude.

Getwijfeld

Edmundo Gonzalez Urrutia, die door de oppositie naar voren was geschoven als presidentskandidaat doordat het regime Machado daarvoor had uitgesloten, ontbrak. Hij verscheen ook niet bij een hoorzitting van het Hooggerechtshof, nadat Maduro het tribunaal had gevraagd de verkiezingsuitslag te onderzoeken en te certificeren.

De Venezolaanse kiesraad bevestigde vrijdag Maduro als officiële winnaar met 52 procent van de stemmen tegen Gonzalez Urrutia 43, een nog ruimer verschil dan daags na de stembusgang werd bekendgemaakt. Om dat te vieren had Maduro zijn aanhang ook opgeroepen zaterdag mee te doen aan de "moeder van alle marsen" in Caracas.

Behalve in Venezuela zelf - de oppositie schatte op grond van peilingen en exitpolls door 70 procent van de kiesgerechtigden te zijn gesteund - werd ook elders openlijk getwijfeld aan de uitslag. Onder andere de Verenigde Staten, Argentinië, Ecuador en Uruguay spraken uit dat er moet zijn gesjoemeld.

Meer uit Buitenland

Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

35 minuten geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

1 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

2 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

2 uur geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

4 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

4 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

7 uur geleden