Venezolaanse oppositieleider Machado strijdvaardig bij betoging
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado heeft zich bij de menigte gevoegd die in Caracas bijeenkwam om te protesteren tegen de herverkiezing van de autocratische president Nicolás Maduro. Ze was na de omstreden uitslag van de stembusgang nog niet in het openbaar verschenen, maar was zaterdag prominent en strijdvaardig aanwezig.
Machado werd bij aankomst begroet met vreugdekreten en geschreeuw om "vrijheid". Als reactie zei ze tegen de duizenden betogers: "We zijn nog nooit zo sterk geweest als vandaag. Het regime was nog nooit zo zwak. Het is elke legitimiteit kwijt."
Machado kwam aanrijden in vrachtwagen met daarom de tekst "Venezuela heeft gewonnen". Ze werd vergezeld door verscheidene andere tegenstanders van Maduro, die alom wordt beschuldigd van verkiezingsfraude.
Getwijfeld
Edmundo Gonzalez Urrutia, die door de oppositie naar voren was geschoven als presidentskandidaat doordat het regime Machado daarvoor had uitgesloten, ontbrak. Hij verscheen ook niet bij een hoorzitting van het Hooggerechtshof, nadat Maduro het tribunaal had gevraagd de verkiezingsuitslag te onderzoeken en te certificeren.
De Venezolaanse kiesraad bevestigde vrijdag Maduro als officiële winnaar met 52 procent van de stemmen tegen Gonzalez Urrutia 43, een nog ruimer verschil dan daags na de stembusgang werd bekendgemaakt. Om dat te vieren had Maduro zijn aanhang ook opgeroepen zaterdag mee te doen aan de "moeder van alle marsen" in Caracas.
Behalve in Venezuela zelf - de oppositie schatte op grond van peilingen en exitpolls door 70 procent van de kiesgerechtigden te zijn gesteund - werd ook elders openlijk getwijfeld aan de uitslag. Onder andere de Verenigde Staten, Argentinië, Ecuador en Uruguay spraken uit dat er moet zijn gesjoemeld.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.
27 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.
39 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
9 uur geleden