Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezolaanse oppositieleider Machado strijdvaardig bij betoging

Venezolaanse oppositieleider Machado strijdvaardig bij betoging

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado heeft zich bij de menigte gevoegd die in Caracas bijeenkwam om te protesteren tegen de herverkiezing van de autocratische president Nicolás Maduro. Ze was na de omstreden uitslag van de stembusgang nog niet in het openbaar verschenen, maar was zaterdag prominent en strijdvaardig aanwezig.

Machado werd bij aankomst begroet met vreugdekreten en geschreeuw om "vrijheid". Als reactie zei ze tegen de duizenden betogers: "We zijn nog nooit zo sterk geweest als vandaag. Het regime was nog nooit zo zwak. Het is elke legitimiteit kwijt."

Machado kwam aanrijden in vrachtwagen met daarom de tekst "Venezuela heeft gewonnen". Ze werd vergezeld door verscheidene andere tegenstanders van Maduro, die alom wordt beschuldigd van verkiezingsfraude.

Getwijfeld

Edmundo Gonzalez Urrutia, die door de oppositie naar voren was geschoven als presidentskandidaat doordat het regime Machado daarvoor had uitgesloten, ontbrak. Hij verscheen ook niet bij een hoorzitting van het Hooggerechtshof, nadat Maduro het tribunaal had gevraagd de verkiezingsuitslag te onderzoeken en te certificeren.

De Venezolaanse kiesraad bevestigde vrijdag Maduro als officiële winnaar met 52 procent van de stemmen tegen Gonzalez Urrutia 43, een nog ruimer verschil dan daags na de stembusgang werd bekendgemaakt. Om dat te vieren had Maduro zijn aanhang ook opgeroepen zaterdag mee te doen aan de "moeder van alle marsen" in Caracas.

Behalve in Venezuela zelf - de oppositie schatte op grond van peilingen en exitpolls door 70 procent van de kiesgerechtigden te zijn gesteund - werd ook elders openlijk getwijfeld aan de uitslag. Onder andere de Verenigde Staten, Argentinië, Ecuador en Uruguay spraken uit dat er moet zijn gesjoemeld.

Meer uit Buitenland

Denemarken: onderhandelingen met VS kunnen snel beginnen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.

48 minuten geleden
Dodental door brand winkelcentrum Pakistan loopt op richting 70

KARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.

1 uur geleden
Spanje sluit zich niet aan bij Trumps Vredesraad

BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.

4 uur geleden
Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

8 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

8 uur geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

9 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

10 uur geleden