Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veluwse gemeenten willen 'pas op de plaats' met Lelystad Airport

Veluwse gemeenten willen 'pas op de plaats' met Lelystad Airport

HEERDE (ANP) - De Veluwse gemeenten Heerde, Elburg, Epe, Hattem, Oldebroek en Voorst willen dat een nieuw kabinet een nieuw besluit neemt over Lelystad Airport. Door de coronacrisis is de druk op Schiphol sterk verminderd, dus er is nu alle tijd om alsnog een "goed besluit" te nemen, vinden de burgemeesters. Ze roepen de informateur op om 'pas op de plaats' te maken met de regionale luchthaven.

Jan Willem Wiggers, waarnemend burgemeester van Heerde, vindt dat het nieuwe kabinet het vertrouwen in de overheid moet herstellen. "De Rijksoverheid moet zich houden aan de wet- en regelgeving." In de afgelopen jaren zijn er meermalen fouten en verkeerde aannames ontdekt in stukken van het Rijk over de opening van Lelystad Airport als luchthaven voor vakantievluchten. De opening staat ondanks nog lopende rechtszaken en ingediende bezwaren gepland voor 2022.

De gemeenten vinden dat de Luchtvaartnota 2020 - 2050 heroverwogen moet worden. Er moet ook een heldere afweging komen van de negatieve effecten van Lelystad Airport op de leefomgeving van mens en dier. Daarnaast moet het ministerie uitleggen hoe het zit met de luchtruimherziening, die er voor moet zorgen dat laagvliegen vanaf Lelystad niet voorkomt. Pas na al die stappen kan er een nieuw luchthavenbesluit over Lelystad worden genomen, aldus de burgemeesters.

Meer uit Binnenland

Hardenbergerbrug weer open in richting Utrecht

NIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Hardenbergerbrug naar verwachting om middernacht weer open

DEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.

5 uur geleden
Herstelgeld Groningen beschikbaar voor WK Wielrennen in 2032

GRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.

6 uur geleden
Regeringscommissaris hekelt nieuwe wet van Defensie

DEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Advocaten in zaak over bangalijst boos over uitstel rechtszaak

DEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.

6 uur geleden
Veel minder mensen met een beperking aan het werk dan afgesproken

DEN HAAG (ANP) - Voor mensen met een beperking zijn tot dusver veel minder banen gerealiseerd dan bedoeld. Dat meldt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de zogenoemde banenafspraak uit 2013 moesten er voor dit jaar 125.000 extra banen zijn, maar de teller staat nu op 91.812. In 2025 kwamen er slechts 2196 banen voor mensen met een beperking bij.

6 uur geleden
Zuid-Holland bezorgd om infrastructuur: alles staat ter discussie

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland maakt zich grote zorgen over de aanstaande herverdeling van het budget voor infrastructuurprojecten. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat komt tientallen miljarden euro's tekort om alle plannen voor wegen, spoorlijnen en bruggen te financieren. Minister Vincent Karremans en staatssecretaris Annet Bertram maken over enkele weken bekend welke projecten prioriteit krijgen.

7 uur geleden