Vele blessures frustreren FC Barcelona-trainer Xavi
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-trainer Xavi baalt van de blessures die meerdere van zijn spelers hebben opgelopen tijdens de voorbije interlandperiode. Onder hen zijn ook Oranje-internationals Frenkie de Jong en Memphis Depay, die allebei hamstringproblemen hebben en zaterdag niet mee kunnen spelen in de uitwedstrijd tegen Real Mallorca.
De Uruguayaan Ronald Araújo liet zich opereren aan zijn rechterdijbeen en staat zo'n drie maanden aan de kant. De Fransman Jules Koundé is ook geblesseerd.
"Het frustreert me, maar we moeten vooruitkijken", zei Xavi vrijdag op een persconferentie. "We moeten nu geen schuldigen aanwijzen. Het is pech. Dit is het moment om te laten zien dat we een geweldige ploeg hebben."
Barcelona speelt in oktober negen wedstrijden, onder meer de uitwedstrijd tegen rivaal Real Madrid in de Spaanse competitie.
Xavi vindt dat er moet worden nagedacht over een andere invulling van de speelkalender. "De nationale teams zouden anderhalve maand achter elkaar kunnen spelen, daarna brengen de spelers de rest van het jaar door bij hun clubs", aldus de voormalig international. "Het zou niet slecht zijn als de FIFA van plan is om elke twee jaar een WK te houden."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
4 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
5 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
6 uur geleden