Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdsters Worst en Alvarado geloven in titelkansen

Veldrijdsters Worst en Alvarado geloven in titelkansen

DÜBENDORF (ANP) - Vaak waren Annemarie Worst en Ceylin del Carmen Alvarado deze winter samen vooraan te vinden in veldritten. Het verschil tussen de 24-jarige Nunspeetse en de 21-jarige Rotterdamse was dan minimaal waarbij een foutje in de slotfase meestal fataal was. Zaterdag bij de WK in het Zwitserse Dübendorf strijden ze namens Oranje samen, maar de wil om zelf te winnen zal overheersen.

Bovendien is Lucinda Brand er ook nog en misschien ook Sanne Cant, de Belgische die de afgelopen drie jaar de wereldtitel veroverde. Vorige week, bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide, kwam het foutje van Alvarado, profiteerde Brand door de cross te winnen en pakte Worst de eindzege in de wereldbeker. "Fijn om al een prijs op zak te hebben, maar dat maakt mijn ambitie voor dit WK niet minder", zei Worst vrijdag in Dübendorf.

"Ik weet dat ik voor de titel mee kan doen en ga er alles aan doen om dat te bereiken. Afgelopen jaar was ik de weken voor het WK iets minder en was ik ook niet heel teleurgesteld dat ik niet op het podium eindigde. Dat voelde als logisch. Dit jaar heb ik heel vaak voor het podium gereden en ook een aantal mooie overwinningen behaald. Dat geeft me het vertrouwen dat het zaterdag niet anders gaat zijn."

Druk

Alvarado zette het verlies van de wereldbeker snel uit haar hoofd. "De focus is direct op het WK gegaan. Daar wil ik er alles aan doen om te winnen en dan moet je die wedstrijd in Hoogerheide gewoon uit je systeem hebben", vertelde de renster met Dominicaanse roots. Ze noemt Worst en Brand als belangrijkste concurrentes. "Maar vergeet Cant niet. Die kun je als meervoudig wereldkampioene nooit helemaal uitvlakken."

Alvarado had ook nog bij de beloften kunnen starten, maar koos voor de hoogste categorie. "Of ik nu meer druk voel? Juist niet. Ik ben hier één van de favorieten, terwijl de druk echt immens zou zijn als ik bij de beloften zou rijden. Daar zou ik eenvoudigweg moeten winnen na het seizoen wat ik achter de rug heb."

Meer uit Sport

Oud-winnaar Carapaz kopman EF Education-EasyPost in Giro

BOULDER (ANP/BELGA) - Oud-winnaar Richard Carapaz is de kopman van wielerploeg EF Education-EasyPost voor de Giro d'Italia. De 31-jarige Ecuadoriaan schreef de Ronde van Italië in 2019 op zijn naam.

1 uur geleden
Griekspoor dankzij sterke derde set naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van de Serviër Miomir Kecmanovic geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome. De Nederlandse nummer 35 van de wereld knokte zich terug van een set achterstand, mede door een sterk optreden in de derde en beslissende set: 4-6 6-3 6-0.

2 uur geleden
Beroep wielrenner López tegen dopingschorsing afgewezen

LAUSANNE (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Miguel Ángel López moet zijn schorsing van vier jaar wegens overtreding van de dopingregels uitzitten. López, bijgenaamd Superman, kreeg een jaar geleden de schorsing opgelegd door de internationale wielrenunie UCI en ging in beroep bij sporttribunaal CAS.

4 uur geleden
PEC Zwolle kiest voor trainer Van der Vegt als opvolger Jansen

ZWOLLE (ANP) - Henry van der Vegt is vanaf komend seizoen trainer van PEC Zwolle. De oud-voetballer van de club (53) heeft een contract voor twee seizoenen getekend bij de nummer 14 van de Eredivisie, die zich afgelopen weekend zo goed als zeker veilig speelde. Hij volgt de vertrekkende Johnny Jansen op.

7 uur geleden
Formule 1-team Alpine vervangt Doohan vijf races voor Colapinto

ENSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Alpine vervangt Jack Doohan in ieder geval de komende vijf races door Franco Colapinto. Voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in juli volgt een evaluatie, meldt het team. Over de rijderswissel werd de afgelopen dagen al gespeculeerd, na de teleurstellende prestaties van Doohan (22) in de eerste zes races en zijn uitvallen afgelopen weekend in Miami.

9 uur geleden
Briatore vervangt opgestapte teambaas Oakes bij F1-renstal Alpine

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Oliver Oakes is opgestapt bij de Formule 1-renstal Alpine. De 75-jarige Flavio Briatore neemt zijn taken per direct over. De Italiaan, voormalig teambaas bij Benetton en Renault, was al adviseur bij Alpine.

20 uur geleden
Gerritse wint etappe en pakt leiding in de Vuelta Femenina

HUESCA (ANP) - De Nederlandse Femke Gerritse (SD Worx-Protime) heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina van Barbastro naar Huesca gewonnen. De rit ging 132,4 kilometer over een heuvelachtig landschap en eindigde in een massasprint. Gerritse versloeg Marianne Vos in de sprint. Ze nam de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaanse Letizia Paternoster.

1 dag geleden