Veldrijdsters Worst en Alvarado geloven in titelkansen
DÜBENDORF (ANP) - Vaak waren Annemarie Worst en Ceylin del Carmen Alvarado deze winter samen vooraan te vinden in veldritten. Het verschil tussen de 24-jarige Nunspeetse en de 21-jarige Rotterdamse was dan minimaal waarbij een foutje in de slotfase meestal fataal was. Zaterdag bij de WK in het Zwitserse Dübendorf strijden ze namens Oranje samen, maar de wil om zelf te winnen zal overheersen.
Bovendien is Lucinda Brand er ook nog en misschien ook Sanne Cant, de Belgische die de afgelopen drie jaar de wereldtitel veroverde. Vorige week, bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide, kwam het foutje van Alvarado, profiteerde Brand door de cross te winnen en pakte Worst de eindzege in de wereldbeker. "Fijn om al een prijs op zak te hebben, maar dat maakt mijn ambitie voor dit WK niet minder", zei Worst vrijdag in Dübendorf.
"Ik weet dat ik voor de titel mee kan doen en ga er alles aan doen om dat te bereiken. Afgelopen jaar was ik de weken voor het WK iets minder en was ik ook niet heel teleurgesteld dat ik niet op het podium eindigde. Dat voelde als logisch. Dit jaar heb ik heel vaak voor het podium gereden en ook een aantal mooie overwinningen behaald. Dat geeft me het vertrouwen dat het zaterdag niet anders gaat zijn."
Druk
Alvarado zette het verlies van de wereldbeker snel uit haar hoofd. "De focus is direct op het WK gegaan. Daar wil ik er alles aan doen om te winnen en dan moet je die wedstrijd in Hoogerheide gewoon uit je systeem hebben", vertelde de renster met Dominicaanse roots. Ze noemt Worst en Brand als belangrijkste concurrentes. "Maar vergeet Cant niet. Die kun je als meervoudig wereldkampioene nooit helemaal uitvlakken."
Alvarado had ook nog bij de beloften kunnen starten, maar koos voor de hoogste categorie. "Of ik nu meer druk voel? Juist niet. Ik ben hier één van de favorieten, terwijl de druk echt immens zou zijn als ik bij de beloften zou rijden. Daar zou ik eenvoudigweg moeten winnen na het seizoen wat ik achter de rug heb."
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
15 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden