Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdsters Worst en Alvarado geloven in titelkansen

Veldrijdsters Worst en Alvarado geloven in titelkansen

DÜBENDORF (ANP) - Vaak waren Annemarie Worst en Ceylin del Carmen Alvarado deze winter samen vooraan te vinden in veldritten. Het verschil tussen de 24-jarige Nunspeetse en de 21-jarige Rotterdamse was dan minimaal waarbij een foutje in de slotfase meestal fataal was. Zaterdag bij de WK in het Zwitserse Dübendorf strijden ze namens Oranje samen, maar de wil om zelf te winnen zal overheersen.

Bovendien is Lucinda Brand er ook nog en misschien ook Sanne Cant, de Belgische die de afgelopen drie jaar de wereldtitel veroverde. Vorige week, bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide, kwam het foutje van Alvarado, profiteerde Brand door de cross te winnen en pakte Worst de eindzege in de wereldbeker. "Fijn om al een prijs op zak te hebben, maar dat maakt mijn ambitie voor dit WK niet minder", zei Worst vrijdag in Dübendorf.

"Ik weet dat ik voor de titel mee kan doen en ga er alles aan doen om dat te bereiken. Afgelopen jaar was ik de weken voor het WK iets minder en was ik ook niet heel teleurgesteld dat ik niet op het podium eindigde. Dat voelde als logisch. Dit jaar heb ik heel vaak voor het podium gereden en ook een aantal mooie overwinningen behaald. Dat geeft me het vertrouwen dat het zaterdag niet anders gaat zijn."

Druk

Alvarado zette het verlies van de wereldbeker snel uit haar hoofd. "De focus is direct op het WK gegaan. Daar wil ik er alles aan doen om te winnen en dan moet je die wedstrijd in Hoogerheide gewoon uit je systeem hebben", vertelde de renster met Dominicaanse roots. Ze noemt Worst en Brand als belangrijkste concurrentes. "Maar vergeet Cant niet. Die kun je als meervoudig wereldkampioene nooit helemaal uitvlakken."

Alvarado had ook nog bij de beloften kunnen starten, maar koos voor de hoogste categorie. "Of ik nu meer druk voel? Juist niet. Ik ben hier één van de favorieten, terwijl de druk echt immens zou zijn als ik bij de beloften zou rijden. Daar zou ik eenvoudigweg moeten winnen na het seizoen wat ik achter de rug heb."

Meer uit Sport

Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

2 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

6 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

6 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

8 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

9 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

10 uur geleden