Veldrijdster Brand aan de leiding in X2O-Trofee na zege in Hamme
HAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft de zesde wedstrijd om de X2O-Trofee gewonnen. De cross werd verreden in het Belgische Hamme. Brand nam meteen de leiding over in het klassement, dat in tegenstelling tot bij de wereldbeker, op tijd wordt gevormd. Vooraf stond Denise Betsema nog aan kop met 2 seconden voorsprong. De Texelse finishte in Hamme op 18 seconden als derde, net achter haar landgenote Shirin van Anrooij.
Brand, die rijdt voor Baloise-Trek Lions, heeft de eindzege in de wereldbeker al op zak. Zondag volgt nog een cross uit die competitie in Hoogerheide, daarna volgt de reis naar de Verenigde Staten waar volgend weekeinde om de wereldtitels wordt gestreden. Brand is daar de titelverdedigster.
Brand had na het Nederlands kampioenschap een weekeinde overgeslagen en zoals meer rensters gekozen voor een trainingsstage in warmere oorden. "Zeker rond kerst zit je in een ritme van alleen maar wedstrijden. Dan is het best spannend hoe je er weer inzit nadat je een weekend hebt overgeslagen", vertelde ze na haar zeventiende overwinning van het seizoen.
Brand is een klasse apart dit jaar en had ditmaal achter zich ploeggenote Van Anrooij, die Betsema niet hielp bij haar achtervolging op de koploper. "Logisch dat zij het ploegenspel speelt", vond Betsema, die haar voorsprong in het klassement dankte aan de eerste cross op de Koppenberg. Daarna was Brand al vier keer de sterkste geweest waarin ze langzaam het gat met de koploper had gedicht. Na het WK volgen er nog twee wedstrijden uit de reeks. "Het zal niet meevallen tegen Lucinda, ze is in de vorm van haar leven", erkende Betsema. "Ik moet hopen dat mijn vorm nog net iets beter wordt. En dat zij misschien een keer een foutje maakt."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
1 uur geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
8 uur geleden