Veldrijdster Brand aan de leiding in X2O-Trofee na zege in Hamme
HAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft de zesde wedstrijd om de X2O-Trofee gewonnen. De cross werd verreden in het Belgische Hamme. Brand nam meteen de leiding over in het klassement, dat in tegenstelling tot bij de wereldbeker, op tijd wordt gevormd. Vooraf stond Denise Betsema nog aan kop met 2 seconden voorsprong. De Texelse finishte in Hamme op 18 seconden als derde, net achter haar landgenote Shirin van Anrooij.
Brand, die rijdt voor Baloise-Trek Lions, heeft de eindzege in de wereldbeker al op zak. Zondag volgt nog een cross uit die competitie in Hoogerheide, daarna volgt de reis naar de Verenigde Staten waar volgend weekeinde om de wereldtitels wordt gestreden. Brand is daar de titelverdedigster.
Brand had na het Nederlands kampioenschap een weekeinde overgeslagen en zoals meer rensters gekozen voor een trainingsstage in warmere oorden. "Zeker rond kerst zit je in een ritme van alleen maar wedstrijden. Dan is het best spannend hoe je er weer inzit nadat je een weekend hebt overgeslagen", vertelde ze na haar zeventiende overwinning van het seizoen.
Brand is een klasse apart dit jaar en had ditmaal achter zich ploeggenote Van Anrooij, die Betsema niet hielp bij haar achtervolging op de koploper. "Logisch dat zij het ploegenspel speelt", vond Betsema, die haar voorsprong in het klassement dankte aan de eerste cross op de Koppenberg. Daarna was Brand al vier keer de sterkste geweest waarin ze langzaam het gat met de koploper had gedicht. Na het WK volgen er nog twee wedstrijden uit de reeks. "Het zal niet meevallen tegen Lucinda, ze is in de vorm van haar leven", erkende Betsema. "Ik moet hopen dat mijn vorm nog net iets beter wordt. En dat zij misschien een keer een foutje maakt."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
3 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden