Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Betsema niet in WK-selectie

Veldrijdster Betsema niet in WK-selectie

HOOGERHEIDE (ANP) - Denise Betsema zal volgende week niet deelnemen aan het WK veldrijden in het Zwitserse Dübendorf. Bondscoach Gerben de Knegt bevestigde zondag in Hoogerheide, waar de laatste wereldbekercross van het seizoen wordt verreden, de van Texel afkomstige veldrijdster niet mee te nemen. Betsema keerde zaterdag terug na een dopingschorsing van een half jaar. Ze werd meteen tweede in de Kasteelcross in Zonnebeke.

Betsema (27) won vorige winter liefst vijftien crossen en werd vierde op het WK. Aan het einde van het seizoen bleek ze twee keer positief te zijn getest op het gebruik van anabole steroïden. Betsema kon de internationale wielrenunie UCI uiteindelijk overtuigen dat sporen daarvan via een vervuild supplement in haar lichaam waren beland. Daarop werd ze slechts voor zes maanden geschorst. Betsema startte niet in Hoogerheide.

"Denise heeft in de eerste plaats niet voldaan aan de prestatie-eis", lichtte Johan Lammerts, manager topsport bij wielerbond KNWU, het besluit toe. Voorwaarde is twee keer een plaats in de top 16 bij een wereldbekerwedstrijd. "Als je de eis niet haalt moeten wij coulant zijn. Dat doen we niet zo maar."

Lammerts en De Knegt meenden ook dat er mogelijk te veel 'heisa' ontstaat rond de ploeg als Betsema na haar schorsing opeens weer op het WK staat. "Dat hebben we ook meegewogen. Het zou voor onrust kunnen zorgen. Met vier kanshebbers in de ploeg is dat niet gewenst."

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

13 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

13 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

16 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

17 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

20 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

21 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

22 uur geleden