Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Alvarado ook naar WK mountainbike

Veldrijdster Alvarado ook naar WK mountainbike

LEOGANG (ANP) - Wereldkampioene veldrijden Ceylin del Carmen Alvarado neemt zaterdag deel aan het WK mountainbike in het Oostenrijkse Leogang. De Rotterdamse doet dat bij de beloften, de categorie waarin ze onlangs ook Nederlands kampioene werd. Bondscoach Gerben de Knegt heeft Alvarado op het laatste moment aan zijn selectie kunnen toevoegen.

Alvarado won afgelopen weekeinde ook een wereldbekerwedstrijd in het Tsjechische Nove Mesto bij de beloften. Ze is in Leogang de enige Nederlandse mountainbikester die start in die categorie. De 22-jarige renster van Alpecin-Fenix besloot begin dit jaar in het veldrijden op het WK uit te komen bij de elitevrouwen en veroverde daar meteen de wereldtitel. Alvarado heeft ook ambities op de weg en wil bij de Olympische Spelen in Parijs in 2024 uitkomen in het mountainbiken.

Meer uit Sport

Kwart Nederlandse topsporters ervaart ongewenst gedrag

AMSTERDAM (ANP) - Een kwart van de Nederlandse topsporters voelt zich onveilig en maakt nog steeds grensoverschrijdend gedrag mee. "Ze hebben wat meegemaakt wat ernstig of minder ernstig is, maar wel als ongewenst gedrag wordt ervaren", zei onderzoeker Marjan Olfers bij de presentatie van het onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland.

1 uur geleden
Gevallen wielrenner Thomas verlaat Ronde van Zwitserland

HEIDEN (ANP) - Wielrenner Geraint Thomas heeft de Ronde van Zwitserland verlaten. De voormalige winnaar van de Tour de France viel dinsdag en verloor een kwartier op zijn belangrijkste concurrenten.

1 uur geleden
Medailles en geld geen grote drijfveer Nederlandse topsporter

AMSTERDAM (ANP) - Medailles en prijzengeld zijn geen grote drijfveren om topsport te bedrijven in Nederland. De grootste drijfveer is de intrinsieke motivatie. "Onze sporters vereenzelvigen zich met hun sport. De drive is doelen stellen en beter worden. Het halen van medailles staat op de negende plaats", aldus onderzoeker Anton van Wijk bij de presentatie van het grootschalige onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Sinner en Alcaraz winnen eerste tennispartij op gras

HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.

17 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.

21 uur geleden
Mercedes-baas Wolff laakt 'kinderachtig' protest Red Bull

NEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".

22 uur geleden
Tennisser Djokovic richt zich op prolongatie van olympische titel

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.

23 uur geleden