Veldkamp wil dat afspraken Israël blijven staan, geen maatregelen
BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) ziet dat er in Gaza nog onvoldoende gebeurt om de humanitaire situatie te verbeteren, maar "ik wil wel dat het gaat werken". Israël moet zich volgens hem houden aan de afspraken die met de EU zijn gemaakt. Het belangrijkste wat Veldkamp dinsdag wil bereiken op de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is dat de lijst met maatregelen niet van tafel gaat, zei hij voor het begin van de vergadering.
Hij zei het niet hardop, maar uit alles wat Veldkamp zei, blijkt dat hij het nu nog te vroeg vindt om maatregelen tegen Israël te nemen. Hij wil geen deadline noemen waarop het wel nodig is om bijvoorbeeld een einde te maken aan handelsvoordelen of het uitsluiten van deelname aan bijvoorbeeld het onderzoeksprogramma Horizon.
EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft vorige week donderdag een humanitair akkoord met Israël gesloten. Daarin zijn afspraken gemaakt over onder meer het toelaten van vrachtwagens met hulpgoederen.
Eenheid
"Het is zaak dat die nu worden uitgevoerd en dat we daar strak op toezien", zei Veldkamp. Er moeten onder andere meer vrachtwagens met hulpgoederen Gaza in en meer grensovergangen open.
Voor het geval Israël daar niet voor zorgt, heeft Kallas een lijst met maatregelen opgesteld. Die wordt dinsdag voor het eerst besproken. De EU-lidstaten zijn verdeeld. Voor veel maatregelen is een gekwalificeerde meerderheid nodig, wat betekent dat een voorstel moet worden gesteund door 55 procent van de lidstaten die samen minstens 65 procent van de EU-bevolking vertegenwoordigen.
Veldkamp vindt het belangrijk om de eenheid in de EU te behouden. "Als je met 27 landen optrekt, kun je zaken in beweging krijgen. Daar gaat het mij om."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig griffier van de Tweede Kamer Simone Roos wilde tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona weinig kwijt over de vermeende strijd met Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib over de corona-aanpak van de Tweede Kamer. Arib zei eerder tijdens haar verhoor dat sprake was van een strijd tussen het ambtelijk apparaat en de politiek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen hoopt dat het kabinet een einde maakt aan de "kerstboom aan belastingvoordeeltjes". Bij de onderhandelingen over de begroting wil hij voorstellen om in zijn ogen nutteloze fiscale regelingen te schrappen. Dat zei de politicus voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uitermate laat" dat de BBB aanschuift voor gesprekken over de begroting, zei partijleider Henk Vermeer voordat hij minister van Financiën Eelco Heinen trof. "Dit is extreem op de deadline werken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het invoeren van de avondklok om het coronavirus in te dammen op 23 januari 2021 had beter onderbouwd moeten worden, vindt toenmalig VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff. In gesprek met de parlementaire enquêtecommissie corona zei Dijkhoff dat het kabinet meer oog had kunnen hebben voor de heftigheid van de maatregel.
1 dag geleden