Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiling radiofrequenties levert kabinet zeker 73 miljoen euro op

Veiling radiofrequenties levert kabinet zeker 73 miljoen euro op

DEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) verwacht minimaal 73,7 miljoen euro op te halen door dit jaar negen vergunningen voor landelijke commerciële radiostations te veilen. In augustus maakt het kabinet bekend welke bedrijven een radiofrequentie hebben bemachtigd. Daar zit zeker één zender voor Nederlands product bij en één nieuwszender. Door de veiling kunnen radiozenders die nu op de radio te horen zijn mogelijk van de ether verdwijnen.

Radiobedrijven kunnen dit voorjaar bekendmaken dat ze mee willen doen aan de veiling die half juli plaatsvindt. Elke gegadigde kan maximaal drie frequenties opkopen. Het gaat om de rechten om twaalf jaar lang op een FM-frequentie uit te zenden en op de digitale radio DAB+.

Op dit moment zijn 100% NL, BNR, Qmusic, Radio 10, Radio 538, Radio Veronica, Sky Radio, Slam! en Sublime de negen landelijke commerciële zenders. Of die in de lucht blijven, zal afhangen van de veiling.

Hoe dan ook leidt de veiling tot een stoelendans. Zo heeft Talpa Network vier van de huidige commerciële zenders (Radio 538, Radio 10, Radio Veronica en Sky Radio), terwijl het mediabedrijf maar drie frequenties mag kopen volgens de regels. Van één zender moet dus afscheid worden genomen, bijvoorbeeld door hem te verkopen of zelfs te stoppen met uitzenden.

Bij de vorige veiling in 2003 had het kabinet aan vijf radiofrequenties specifieke eisen gesteld aan het muziekgenre of thema. Dat wil Adriaansens deze keer niet doen. Daarvoor heeft ze overlegd met staatssecretaris Gunay Uslu (Media). Er worden alleen zulke eisen gesteld aan die ene zender met Nederlands product en de zender die om nieuws draait. Het aanbod van radiozenders is door de vele digitale kanalen zoals streamingdiensten en DAB+ al gevarieerd genoeg volgens het kabinet.

Meer uit Financieel

Gemengd slot op beurzen New York na inflatiemeevaller

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.

29 minuten geleden
Volkswagen zegt arbeidsovereenkomsten op, bonden reageren boos

HANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.

1 uur geleden
Air France-KLM en Lufthansa doen beter bod op Portugees TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.

1 uur geleden
Toezichthouder Fed ziet geen strafbare feiten bij verbouwing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.

2 uur geleden
Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

3 uur geleden
Bloomberg: mededingingsautoriteit VS onderzoekt AI-bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.

4 uur geleden
AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

5 uur geleden