Veiligheidsregio bekijkt juridische opties sluiting Ter Apel
GRONINGEN (ANP) - De Veiligheidsregio Groningen bekijkt de juridische mogelijkheden om het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel te sluiten. Een woordvoerder van de voorzitter van het Veiligheidsberaad, de Groningse burgemeester Koen Schuiling, bevestigt berichtgeving hierover van RTL Nieuws.
Schuiling kondigde het oriƫnterende onderzoek eerder deze week aan, onder meer bij staatssecretaris Eric van der Burg van Justitie en Veiligheid. De sluiting wordt onderzocht vanwege de situatie bij het aanmeldcentrum, dat overvol is waardoor mensen de laatste tijd buiten moesten overnachten.
"Dit leidt daar tot zorgen over de gezondheid van mensen en over de sociale veiligheid en het leidt tot stressvolle situaties. Het is aan de burgemeester om dergelijke toestanden te voorkomen", aldus de zegsman. De veiligheidsregio bekijkt "welke bevoegdheden je zou kunnen inzetten om de situatie het hoofd te bieden". Onduidelijk is of en wanneer sluiting echt aan de orde komt.
Het is niet voor het eerst dat wordt gekeken naar de mogelijkheden van een tijdelijke sluiting. Dat was ook in maart het geval, maar toen kwam het uiteindelijk niet zover.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
2 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
5 uur geleden