Veiligheidsregio bekijkt juridische opties sluiting Ter Apel
GRONINGEN (ANP) - De Veiligheidsregio Groningen bekijkt de juridische mogelijkheden om het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel te sluiten. Een woordvoerder van de voorzitter van het Veiligheidsberaad, de Groningse burgemeester Koen Schuiling, bevestigt berichtgeving hierover van RTL Nieuws.
Schuiling kondigde het oriënterende onderzoek eerder deze week aan, onder meer bij staatssecretaris Eric van der Burg van Justitie en Veiligheid. De sluiting wordt onderzocht vanwege de situatie bij het aanmeldcentrum, dat overvol is waardoor mensen de laatste tijd buiten moesten overnachten.
"Dit leidt daar tot zorgen over de gezondheid van mensen en over de sociale veiligheid en het leidt tot stressvolle situaties. Het is aan de burgemeester om dergelijke toestanden te voorkomen", aldus de zegsman. De veiligheidsregio bekijkt "welke bevoegdheden je zou kunnen inzetten om de situatie het hoofd te bieden". Onduidelijk is of en wanneer sluiting echt aan de orde komt.
Het is niet voor het eerst dat wordt gekeken naar de mogelijkheden van een tijdelijke sluiting. Dat was ook in maart het geval, maar toen kwam het uiteindelijk niet zover.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
17 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
44 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
56 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
1 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.
8 uur geleden