Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veiligheidsexperts zien meer gevaarlijke situaties op werk

Veiligheidsexperts zien meer gevaarlijke situaties op werk

EINDHOVEN (ANP) - Op de werkvloer ontstaan steeds vaker onveilige situaties doordat de aandacht voor het veilig laten werken van personeel verslapt. Dat schrijft de Nederlandse Vereniging voor Veiligheidskunde (NVVK) in een open brief aan werkgeversorganisaties, die ook op de site van de netwerkorganisatie van 3000 veiligheidsexperts is verschenen.

"Veel leden constateren nu binnen hun werkomgeving een ontwikkeling die niet past bij een gezonde economie", schrijft de NVVK. "Zij merken dat de gezondheid en veiligheid van medewerkers in het geding is. Door verwatering van de controle op en naleving van arbeidsveiligheidsregels en -wetgeving ontstaan steeds vaker onveilige situaties op de werkvloer."

Een groot probleem is een tekort aan gekwalificeerde deskundigen op het gebied van veiligheid. Zij zijn volgens de NVVK hard nodig om vooral in het midden- en kleinbedrijf in kaart te brengen waar de risico's het grootst zijn en hoe de veiligheid beter kan. Maar door de schaarste zou er vaker sprake zijn van nalatigheid op de werkvloer. Ook geven ondernemers in de ogen van de veiligheidsexperts weinig prioriteit aan arbeidsveiligheid binnen hun begroting.

Geschokt

De veiligheid van het personeel moet volgens de netwerkorganisatie meer aandacht krijgen binnen het beleid van ondernemingen. Daarbij kan het helpen om werknemers bij te scholen over dit thema of zelfs op te leiden tot veiligheidskundige.

Vakbond CNV reageert geschokt op de conclusies van de NVVK. "Ongekend dat de Arboregels zo vaak worden geschonden", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin. "We roepen werknemers massaal op om zelf melding te doen van onveilige situaties."

Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland stellen in een reactie dat veiligheid op het werk "uiteraard heel belangrijk" is en een "gedeeld belang" van werkgevers en werknemers. Volgens de lobbyclubs voor het bedrijfsleven zijn de arbeidsomstandigheden in Nederland over het algemeen goed, al zou er nog wel ruimte zijn voor verbetering. Ze wijzen erop dat de overheid ook meer zou kunnen inzetten op handhaving.

Meer uit Financieel

IMF bezorgd dat Oekraïne niet genoeg hervormt voor steun

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.

18 minuten geleden
KHN: extra omzet WK voetbal essentieel voor horeca

WOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.

34 minuten geleden
Seats and Sofas compenseert klanten voor kosten rond garanties

AMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.

42 minuten geleden
Frankfurt Airport: dit jaar nog geen herstel van coronacrisis

FRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.

1 uur geleden
Minister: Irak praat met Iran over veilige doorgang olietankers

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak is in gesprek met Iran om olietankers veilig de Straat van Hormuz te laten passeren. Dat heeft de Irakese minister van Olie Hayan Abdel-Ghani gezegd, meldt een Iraaks staatsmedium dinsdag. De zeestraat is sinds het uitbreken van de Iranoorlog grotendeels gesloten.

1 uur geleden
Ook ABN AMRO beperkt mogelijkheden aflossingsvrije hypotheek

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO beperkt de mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken. Voor nieuwe hypotheken geldt vanaf 1 juni dat de aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde mag bedragen. Bij huizen met een waarde tot 1 miljoen euro geldt bovendien een maximaal aflossingsvrij bedrag van 150.000 euro.

1 uur geleden
AEX opent licht lager, olieprijzen gaan omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een kleine min geopend, na de plus op maandag. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die lieten weer een stijging zien, na de daling een dag eerder. Iran heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in de regio. Bij het grote Shah-gasveld in de Verenigde Arabische Emiraten is brand ontstaan. De brand is onder controle en er zijn geen gewonden door de aanval.

1 uur geleden